szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

100-lecie istnienia NIZP-PZH

W roku 2018 świętujemy nie tylko 100 lat niepodległości. Swój jubileusz 100-lecia obchodzi również Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny. To najstarsza instytucja zdrowia publicznego w Polsce!


Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny został powołany do życia kilka dni po ogłoszeniu niepodległości Polski, 21 listopada 1918 roku. Misją Instytutu było i jest kształtowanie zdrowia publicznego w Polsce, w szczególności w obszarze zdrowia publicznego, zapobiegania chorobom zakaźnym i zakażeniom, monitorowania czynników ryzyka w żywności, wodzie i powietrzu oraz promocji zdrowia. Z okazji jubileuszu odbędzie się szereg ciekawych wydarzeń – już dziś warto na nie zaprosić.


Obchody otworzyła Gala Jubileuszowa, która odbyła się 9 kwietnia w Filharmonii Narodowej. Wśród gości znaleźli się m. in. przedstawiciele instytucji rządowych: Senatu, Sejmu, Kancelarii Prezydenta, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz zagraniczni reprezentanci Biura Europejskiego, Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).


Kolejne wydarzenia w ramach obchodów to konferencja naukowa „100 lat wśród patogenów”, która odbędzie się w czerwcu. Na październik jest zaplanowana konferencja „Zdrowie Polaków wczoraj, dziś i jutro” a w listopadzie odbędzie się konferencja „Żywność, woda i powietrze – czy żyjemy w bezpiecznym otoczeniu?”.


Więcej informacji na temat obchodów 100-lecia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH można znaleźć na stronie www.100lat.pzh.gov.pl.
 

źródło: Informacja prasowa ExpertPR
Data dodania: 2018-04-23 11:30:31
Data modyfikacji: 2018-04-23 14:03:56
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.