szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

28 lipca - Światowy Dzień WZW

Światowa Organizacja Zdrowia uznała wirusowe zapalenie wątroby (zarówno typu B, jak i C) za  jedne z największych zagrożeń dla rodzaju ludzkiego, obok malarii, gruźlicy czy HIV/AIDS. Na całym świecie żyje dziś ponad 500 mln osób z wirusowym zapaleniem wątroby typu B lub C. Ponad 350 mln z nich jest chronicznie chorych.

 

Nieleczone lub niewłaściwie monitorowane zapalenie typu B i C prowadzi do zaawansowanej marskości i innych komplikacji, w tym raka wątroby. Podczas, gdy większość uwagi światowej opinii publicznej zwrócone jest na ograniczenie epidemii HIV/AIDS, dziś około 1,5 miliona ludzi umiera szybciej z powodu zapaleń wątroby...

 

Niepokojące dane

 

W Polsce sytuacja także jest poważna: wirusem B zakażonych jest ponad pół miliona osób, wirusem typu C ok. 700 tysięcy. Większość z nich nie zdaje sobie sprawy z istnienia wirusa ani ryzyka zarażania innych. Niedobrze jest też z wiedzą dotyczącą wirusów wątroby i wywoływanych przez nie zapaleń. Polacy nie odróżniają poszczególnych wirusów, nie znają profilaktyki oraz nie znają dróg rozprzestrzeniania się wirusa. Dlatego niezbędne są, zakrojone na szeroką skalę, akcje informacyjne w celu wyedukowania oraz uświadomienia Polaków.

 

*** 

Światowe dni Wirusowych Zapaleń Wątroby odbywają się pod patronatem World Hepatitis Alliance, organizacji pozarządowej skupiającej środowiska zainteresowane problematyką WZW - grupy i stowarzyszenia pacjentów, organizacje pozarządowe z ponad 60 krajów świata.  

źródło: www.liver.pl
Data dodania: 2016-07-27 14:36:39
Data modyfikacji: 2016-08-04 08:59:56
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.