szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Akcja "Razem koordynujmy cukrzycę"

Projekt polega na opracowaniu i wdrożeniu programów profilaktyki zdrowotnej z zakresu przeciwdziałania powikłaniom w cukrzycy wśród mieszkańców wybranych regionów. Pilotażowy program obejmie województwa: lubelskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie i wielkopolskie.

 

Celem działań jest zmniejszenie zachorowalności i przedwczesnej umieralności z powodu cukrzycy i jej powikłań, ze szczególnym uwzględnieniem chorób naczyniowo-sercowych, w tym zawałów serca i udarów mózgu oraz prowadzenie edukacji diabetologicznej.


W ramach inicjatywy opracowano publikację, zawierającą projekty zapobiegania rozwojowi cukrzycy i jej powikłaniom, zaopiniowane przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Przygotowano też praktyczny poradnik dla władz samorządowych, pomocny w tworzeniu indywidualnego regionalnego programu polityki zdrowotnej w aspekcie cukrzycy dla mieszkańców województwa.


Konsultacje dotyczące projektu "Razem koordynujmy cukrzycę" będą prowadzone do końca sierpnia 2017 r. W każdym z 5 ośrodków będą zorganizowane spotkania, podczas których zostaną wypracowane regionalne modele usługi opieki zdrowotnej, zapewniające nieprzerwaną promocję zdrowia, profilaktykę zdrowotną, rozpoznanie i leczenie cukrzycy.
 

źródło: Informacja prasowa D&D Communication
Data dodania: 2017-07-10 09:53:58
Data modyfikacji: 2017-07-13 09:31:13
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.