|
|
|
Nursing.com.pl - Wirtualny magazyn pielęgniarki i położnej |
|
|
|
|||
![]() |
Człowiek bez barier 2010
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracja organizuje kolejną edycję konkursu „Człowiek bez barier”.
Tytuł przyznawany jest osobom, które zmieniają stereotypowy wizerunek osoby niepełnosprawnej, pokazując że mimo problemów, można być aktywnym i osiągać sukcesy w różnych dziedzinach.
Konkurs odbywa się od 2003 roku. Pierwsza edycja była związana z obchodami Europejskiego Roku Osób Niepełnosprawnych.
Każdy może zaproponować kandydata, wyrażając w ten sposób uznanie dla jego działalności. Zgłoszenia do tegorocznej, ósmej edycji przyjmowane są do 8 października 2010 r.
Akcji patronuje Rzecznik Praw Obywatelskich i Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.
Zwycięzcą zeszłorocznej edycji został Piotr Kalinowski - niewidomy, który prowadzi gospodarstwo rolne.
Własnoręcznie naprawia maszyny rolnicze, osobiście opiekuje się zwierzętami, rodzina pomaga mu jedynie w niewielkim stopniu.
Wśród laureatów w poprzednich latach znaleźli się także poseł Sławomir Piechota i młody podróżnik Jan Mela.
źródło: redakcja
Data dodania: 2010-08-11 09:39:03
Data modyfikacji: 2010-08-11 09:39:03
KomentarzeBądź pierwszym komentującym ten materiał. |
![]()
|
||||||
|
||||||||
| UNIA EUROPEJSKA Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. ![]() |
||||||||