szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Druga edycja kampanii „Ścigamy się z cukrzycą”

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Koalicję na Rzecz Walki z Cukrzycą, niemal co 10. dorosły Polak nigdy nie sprawdzał poziomu cukru we krwi. Tymczasem na cukrzycę cierpi już niemal 3 mln z nas, i zdaniem ekspertów, skala będzie rosła.

 

W ramach kampanii "Ścigamy się z cukrzycą" przeprowadzono badanie opinii społecznej, którego celem było sprawdzenie wiedzy Polaków na temat cukrzycy. Porównano następnie jego wyniki z pierwszym takim badaniem, które odbyło się w 2010 roku.


Co wiemy o chorobie


Z badań wynika, że stopniowo rośnie wiedza na temat wagi badań poziomu cukru we krwi – choć nadal liczba osób regularnie je wykonujących jest za mała – mniej więcej co 10 Polak nigdy nie przeprowadzał tego badania.
Wzrosła też wiedza na temat skutków cukrzycy oraz jej objawów. Większości z nas znane są takie pojęcia, jak śpiączka cukrzycowa czy stopa cukrzycowa. Wśród objawów najczęściej wymieniamy wysoki poziom stężenia cukru we krwi, uczucie senności w ciągu dnia a także zmęczenie i osłabienie. W 2010 roku na to pytanie nie umiał odpowiedzieć co czwarty ankietowany, obecnie tylko 4 proc. badanych.
Efektem badania będzie reedycja raportu „Społeczny obraz cukrzycy” który zostanie opublikowany pod koniec bieżącego roku.

 

Prześcignąć chorobę


Co będzie się działo w ramach kampanii „Ścigamy się z cukrzycą”? Oprócz wspomnianej reedycji raportu, odbędzie się Wielki Test Wiedzy o Cukrzycy dla pracowników wybranych ministerstw. Na ich terenie zostaną także przeprowadzone bezpłatne badania poziomu cukru we krwi. Warto także zwrócić uwagę na działania w ramach Tour de Pologne – już po raz drugi w wyścigu weźmie udział Team Novo Nordisk – profesjonalna drużyna sportowa składająca się wyłącznie z osób chorych na cukrzycę. Odbędą się także obchody Światowego Dnia Cukrzycy. 


Organizatorem kampanii jest Koalicja na rzecz Walki z Cukrzycą. 
 

źródło: Koalicja na rzecz Walki z Cukrzycą
Data dodania: 2017-06-26 10:21:56
Data modyfikacji: 2017-06-26 10:38:21
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.