szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

E-recepty coraz bliżej

Według raportu „E-Zdrowie oczami Polaków”, przygotowanego przez LekSeek Polska, niemal 75% osób chciałoby otrzymywać receptę lub zwolnienie drogą elektroniczną np. poprzez e-mail. Takiej odpowiedzi udzieliły także osoby starsze, w grupie wiekowej 50+ (72,7% odpowiedzi).


Pomysł jest ciepło oceniany także przez lekarzy. Podkreślają oni, jak pracochłonne jest ich wypisywanie zwłaszcza gdy pacjent przyjmuje regularnie wiele medykamentów. Niektóre recepty trzeba po prostu regularnie kopiować – co będzie o wiele łatwiejsze w przypadku recepty cyfrowej.


Wystarczy wspomnieć, że w przypadku 20-miutowej wizyty u lekarza czynności organizacyjne (w tym wystawianie recept i zwolnień) zajmują więcej, niż ¾ czasu, który powinien być poświęcony na badania i rozmowę z pacjentem. Samo wypisanie jednej recepty może zająć i 4 minuty.


Jak podkreśla Łukasz Kamiński, Dyrektor Zarządzający Lek Seek Polska, zintegrowanie e-recepty z bazą leków ułatwi nie tylko wyszukiwanie leków oraz ich konkretnej dawki, ale także pozwoli lekarzom na dostęp do aktualnej listy leków refundowanych i wybranie adekwatnego poziomu płatności do wybranego leku, co dodatkowo ułatwi mu pracę.


Elektroniczne recepty są stosowane m.in. w Estonii, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Belgii, Włoszech, Islandii i Grecji.
 

źródło: newsrm.tv
Data dodania: 2017-08-02 09:37:38
Data modyfikacji: 2017-08-02 09:37:38
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.