szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Kampania - Po Prostu Położna

Fundacja Siostra Ania rozpoczęła kampanię społeczną "Po Prostu Położna". Ma ona na celu uświadomienie kobietom, że już od 21. tygodnia ciąży mogą korzystać z bezpłatnych spotkań edukacyjnych z położną.

 

Kampania została zainaugurowana w Opolu warsztatami dla kobiet ciężarnych i planujących ciążę. W ich trakcie uczestniczkom została przekazana wiedza dotycząca praw i obowiązków ciężarnych oraz możliwości jakie daje opieka położnej nad kobietą.

 

W kolejne soboty warsztaty będą się odbywać w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku. Na koniec podsumowanie kampanii odbędzie się w Warszawie.

 

Jak powiedziała prezes Fundacji Siostra Ania Magdalena Wołąsewicz - głównym celem kampanii jest uświadomienie kobietom, że od 21. tygodnia ciąży raz w tygodniu, a od 32. tygodnia ciąży dwa razy w tygodniu, mogą korzystać z bezpłatnych spotkań edukacyjnych z położną.

 

Podczas warsztatów kobiety będą mogły się dowiedzieć m.in. o emocjonalnym wsparciu, przygotowaniu do porodu, opracowaniu planu opieki okołoporodowej. Położna pomoże rozwiać wątpliwości związane z porodem - dodała Wołąsewicz.

 

Twarzą kampanii "Po prostu położna" została Agnieszka Maciąg, modelka, dziennikarka, prezenterka, piosenkarka oraz wielbicielka zdrowej kuchni.

 

Ekspertem kampanii jest Ewa Janiuk, położna z Opola z 26-letnim doświadczeniem. Janiuk jest zaangażowana w działalność w środowisku położniczym. Jest też współautorką książek o tematyce okołociążowej i okołoporodowej, a także organizatorką i prelegentką wielu konferencji krajowych.

 

Więcej na: www.poprostupolozna.pl

 

źródło: www.prawapacjenta.eu
Data dodania: 2013-11-27 18:02:53
Data modyfikacji: 2013-11-27 18:02:53
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.