szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Monika Wójcik z Krakowa na podium „Położnej na medal”

Wraz z końcem roku 2017 zakończyła się 4. edycja kampanii społeczno-edukacyjnej Położna na medal. W konkursie, będącym stałym elementem kampanii, wybrane zostały najlepsze położne w Polsce i poszczególnych województwach. Najwięcej głosów otrzymała Monika Wójcik, położna z Krakowa.


Uczestnicy 4. edycji konkursu oddali łącznie 19 112 głosów. Laureatka, Monika Wójcik, zdobyła 1366 głosów i pokonała czterysta dwadzieścia siedem konkurentek. Zdobywczyni pierwszego miejsca ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Od 2009 roku wykorzystuje swoją wiedzę i umiejętności na Oddziale Noworodków w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Na drugim miejscu uplasowała się Elżbieta Wójtowicz, z liczbą głosów 1250. Przez swoje 34-letnie życie zawodowe związana jest z pracą w trakcie porodowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.
Trzecie miejsce zajęła Marzena Langner–Pawliczek, na którą oddano 827 głosów. Od 29 lat związana jest z oddziałem ginekologiczno-położniczym w Knurowie. W 2015 roku rozpoczęła pracę jako położna środowiskowa w poradni nr 5 w Knurowie.


- Cieszymy się, że nasz plebiscyt przyciąga szerokie grono zainteresowanych. W tym roku cała społeczność zaangażowana w konkurs „Położna na medal” oddała ponad dziewiętnaście tysięcy głosów. To pokazuje nam, że nasza inicjatywa to doskonała okazja do podziękowania położnym, za ich opiekę i zaangażowanie w opiece nad kobietami i ich dziećmi – powiedziała Iwona Barańska z Akademii Malucha Alantan, organizatora konkursu i kampanii.
Zakończona 31 grudnia 2017 roku kampania społeczno-edukacyjna „Położna na medal", w ramach której przeprowadzono konkurs, organizowana jest od czterech lat. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Pomysłodawcą kampanii jest Akademia Malucha Alantan, która od lat angażuje się w propagowanie bezpiecznego i zdrowego stylu życia dzieci i rodziców oraz podnoszenie świadomości społecznej związanej z opieką okołoporodową i wychowaniem dzieci.


Uroczyste wręczenie nagród i podsumowanie 4. edycji kampanii odbędzie się 9 marca podczas Gali Finałowej kampanii.
Pełna lista zwycięzców znajduje się na stronie www.poloznanamedal2017.pl
 

źródło: www.poloznanamedal2017.pl/
Data dodania: 2018-01-08 09:24:05
Data modyfikacji: 2018-01-08 09:24:05
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.