szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Nefrotest w Wodzisławiu Śląskim 14 maja 2011

14 maja w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się  akcja bezpłatnych badań krwi w kierunku chorób nefrologicznych „Nefrotest”. Akcja jest  częścią ogólnopolskiej kampanii mającej upowszechnić wiedzę o roli nerek w organizmie i przekonać społeczeństwo do regularnej profilaktyki.

Wcześniej takie akcje przeprowadzone zostały w Zgierzu i Świebodzinie, gdzie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Organizatorem akcji jest Nefron Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska i Fresenius Nephrocare.


Akcję „Nefrotest” wspiera Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP, a honorowym patronatem objął  Starosta Powiatu Wodzisławskiego.


Szacuje się, że co 10 osoba w Polsce może mieć chore nerki, ale większość niestety o tym nie wie. „Chore nerki nie bolą, ale ich nieprawidłowa praca doprowadza do zatrucia organizmu i uszkodzenia wielu narządów” - mówi dr Adam Riemel, ordynator stacji dializ Fresenius Nephrocare w Wodzisławiu Śląskim.  Pacjenci często zgłaszają się do lekarza zbyt późno, kiedy choroba jest mocno zaawansowana. Wykrycie choroby w fazie bezobjawowej ma ogromny wpływ na skuteczniejsze leczenie i losy pacjenta.


Więcej na stronie www.wodzislaw-slaski.pl
 

źródło: Katarzyna Trzpiel
Data dodania: 2011-05-12 16:31:03
Data modyfikacji: 2011-05-12 16:33:59
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.