szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Nowa Sala Porodów Naturalnych

Wystrój Sali nawiązuje do domowej sypialni - znajduje się tam wygodne łóżko, komoda, toaletka, fotel... Pacjentka ma czas na relaks, relaks, sen, kąpiel, prawidłowe oddychanie oraz cierpliwe czekanie. Nad bezpieczeństwem porodu czuwa indywidualna położna, obecna cały czas podczas 4 faz porodu.


W Sali Porodów Naturalnych korzysta się wyłącznie z naturalnych metod stymulacji czynności skurczowej. Jeśli jednak położna zaobserwuje jakiekolwiek nieprawidłowości podczas porodu lub pacjentka decyduje się na znieczulenie, natychmiast przewieziona jest do specjalnie przygotowanej sali w Bloku Porodowym, znajdującej się tuż obok, w celu wzmożonego nadzoru medycznego lub po prostu do dalszej opieki w warunkach umożliwiających skorzystanie, np. ze znieczulenia zewnątrzoponowego, farmakologicznej stymulacji porodu. Każda decyzja omawiana jest z rodzącą oraz najbliższymi, towarzyszącymi jej podczas porodu, aby wybrać rozwiązanie najlepsze dla matki i dziecka.


W Sali Porodów Naturalnych pacjentce zapewniany jest min. 2-u godzinny pierwszy kontakt "skóra do skóry" tuż po urodzeniu. Po porodzie opiekę nad matką i jej dzieckiem sprawują lekarze oraz położne na Oddziale Położnictwa. Powrót kobiety po fizjologicznym porodzie do własnego domu jest możliwy po upływie 48 godzin od urodzenia dziecka.


Sala Porodów Naturalnych przeznaczona jest dla kobiet z ciążą niepowikłaną (bez współistniejących chorób), które ze względów bezpieczeństwa nie decydują się na poród w domu. Pacjentka wcześniej musi skonsultować swą decyzję z lekarzem lub położną, którzy po zapoznaniu się z przebiegiem ciąży, wynikami badań i niezbędną dokumentacją podejmą decyzję o kwalifikacji kobiety do porodu naturalnego.
 

źródło: Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny
Data dodania: 2017-03-08 14:25:53
Data modyfikacji: 2017-03-08 14:25:53
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.