szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Nowe standardy opieki okołoporodowej

 

W znacznej części nowe standardy są powtórzeniem tego, co znajdowało się w dotychczasowych, obecnie jednak stosowanie się do nich w placówkach medycznych będzie weryfikowane, personel ma zostać przeszkolony z ich znajomości. Badana będzie również satysfakcja pacjentek.


Przepisy kładą nacisk na fizjologię ciąży i obniżenie medykalizacji porodu – docelowo oczekiwane jest zmniejszenie odsetka cięć cesarskich w całym kraju. Główny akcent położono na szeroki dostęp do znieczulenia, zapewnienie intymności przy porodzie oraz wsparcia psychologicznego, a także na ogólny komfort rodzącej.

 

Nie będzie już obowiązkowej hospitalizacji po ukończeniu 41 tygodnia ciąży – decyzja, jak ma wyglądać opieka nad ciężarną, będzie należała do jej lekarza prowadzącego. Nowym elementem jest także ocena czynników ryzyka depresji. Każda przyszła matka będzie pod tym kątem badana trzy razy – dwa w trakcie ciąży, trzeci raz podczas wizyty patronażowej.


Pacjentki z tzw. trudną ciążą, kobiety, które poroniły lub urodziły ciężkko chore czy martwe dziecko, będą mogły liczyć na dodatkowe wsparcie psychologiczne.


Ważnym zapisem jest też wprowadzenie przepisów promujących naturalne karmienie i definiujących zadania personelu w przypadku nieefektywnego karmienia. W planach jest także ujednolicenie edukacji przedporodowej.


Dotychczasowe standardy będą obowiązywały do końca bieżącego roku.
 

źródło: Rynek Zdrowia
Data dodania: 2018-04-12 11:35:00
Data modyfikacji: 2018-04-12 11:42:27
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.