szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Porozumienie MEN, MSiT oraz MZ w sprawie promocji zdrowia i profilaktyki problemów dzieci i młodzieży

Porozumienie z 23 listopada 2009 r. o współpracy między ministrami: edukacji narodowej, zdrowia oraz sportu i turystyki w sprawie promocji zdrowia i profilaktyki problemów dzieci i młodzieży zakłada podział ról między resortami w sprawie promocji zdrowia wśród dzieci i młodzieży.

Zgodnie z porozumieniem do zadań MEN będzie należało m.in. upowszechnianie idei sieci szkół promujących zdrowie, prowadzenie systemu certyfikacji szkół i placówek będących w sieci, umożliwienie prezentacji dobrych praktyk i wymiany doświadczeń między szkołami, upowszechnianie wiedzy i doświadczeń (wynikających ze współpracy międzynarodowej) z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki problemów dzieci i młodzieży oraz propagowanie podejmowanych działań z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki problemów dzieci i młodzieży w mediach.

- Młodzież powinna mieć świadomość tego, na czym polega zdrowy styl życia i jak dbać o swoje zdrowie. Z tego względu edukacja zdrowotna została wyeksponowana w nowej podstawie programowej - zapewniła minister edukacji narodowej, Katarzyna Hall, podczas uroczystości podpisania porozumienia. 

Podczas spotkania sześć szkół otrzymało Certyfikaty Szkoły Promującej Zdrowie.

Utworzona w 1992 roku Europejska Sieć Szkół Promujących Zdrowie obejmuje obecnie 43 kraje. Jej działaniom wspólnie patronują Rada Europy, Komisja Europejska oraz Światowa Organizacja Zdrowia. Polska została przyjęta do Europejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w 1992 r. Obecnie we wszystkich województwach tworzona jest sieć, do której należy już ponad 2000 szkół. Krajowa Sieć Szkół Promujących Zdrowie wypracowuje przykłady dobrych praktyk, które mogą być przydatne dla wszystkich innych szkół w zakresie realizacji edukacji prozdrowotnej, tworzenia środowiska przyjaznego i wspierającego zdrowie oraz współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym.

 

źródło: www.men.org.pl
Data dodania: 2009-11-26 00:00:00
Data modyfikacji: 2009-11-26 23:56:19
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.