szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Seks to nie wszystko

Polskie Centrum Zdrowia Seksualnego – organizacja non-profit działająca w Londynie, a zajmująca się głównie profilaktyką i edukacją seksualną wśród młodej polskiej emigracji na Wyspach - uruchamia w okresie powakacyjnym internetową poradnię dla Polek w związkach międzykulturowych: PCZS ONLINE.

 

Dzięki temu nie tylko nasze emigrantki, lecz także wszystkie młode Polki będą mogły uzyskać informacje i porady dotyczące wszystkich relacji partnerskich (w tym również seksualnych), zwłaszcza z mężczyznami, których korzenie rodzinne znajdują się w Afryce/Azji.

 

W związku z tym powstała strona internetowa: www.habibi.pczs.org – stanowiąca źródło podstawowej wiedzy na temat związków międzykulturowych.

 

Przez stronę można skontaktować się również ze specjalistkami Polskiego Centrum Zdrowia Seksualnego dyżurującymi na „Jasnoniebieskiej Linii”, jak i np. Policją turystyczną lub Pogotowiem ratunkowym w Egipcie.

 

Egipt uchodzi w tej chwili za główną destynację w zespole zjawisk psychospołecznych nazywanych w bardzo powierzchownym skrócie jako: „Seksturystyka Polek”.

 

By zbadać istotę tego problemu, PCZS przeprowadziło przy okazji swojej akcji „Porozmawiajmy też o samotności w Walentynki”, krótką ankietę wśród Polek w wieku 21-39 lat.

 

Jej celem było zbadanie motywów oraz oczekiwań młodych kobiet w zakresie wchodzenia w tzw. związki międzykulturowe.

 

W następstwie tego okazało się, że spełnienie seksualne jest dla ok. 80 proc. ankietowanych istotnym wyznacznikiem tworzenia związku z mężczyzną. Jednak to szczęście jest dla niemal 100 proc. tym, co najważniejsze w życiu.

 

Analiza zebranych danych doprowadziła do opracowania zupełnie nowej akcji edukacyjno-poradniczej Polskiego Centrum Zdrowia Seksualnego w Londynie: „HABIBI – seks to nie wszystko!”.

 

Telefony zaufania PCZS: w każdy wrześniowy poniedziałek i piątek (między godz. 19.00 a 21.00 w Londynie; 20.00 a 22.00 w Polsce; 21.00 a 23.00 w Egipcie).

źródło: redakcja
Data dodania: 2010-09-06 15:03:29
Data modyfikacji: 2010-09-06 15:03:29
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.