szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Urtica Dzieciom Camp – wakacje z terapią

Organizatorzy zakładają, że podczas tegorocznej edycji z pomocy psychoonkologów, terapeutów, dietetyków czy instruktorów ruchu skorzysta 90 osób. Wszystko zależy jednak od hojności darczyńców. Akcja potrwa do 10 sierpnia.

 

Urtica Dzieciom Camp to wakacje połączone z terapią. Podczas trwania turnusu mali pacjenci będą mogli, oprócz leczenia, rozwijać pasje, relaksować się, uczyć nowych rzeczy i odkrywać piękno świata, a przede wszystkim zapomnieć o chorobie. W ubiegłym roku odbyła się pierwsza edycja tych spotkań. W tym roku planowane są 4 tygodniowe edycje, w których udział wezmą 72 osoby.

 

- W programie są warsztaty z dietetykiem, animacje oraz zajęcia z psychologami i psychoonkologami, które zapewniają wsparcie zarówno małym pacjentom, jak i rodzicom, dla których choroba dziecka jest pewnie najtrudniejszym okresem w życiu. Pomoc psychologiczna – tak istotna podczas leczenia klinicznego – jest ze względów finansowych niestety pomijana w polskich warunkach szpitalnych. A to przecież umiejętność zrozumienia własnych emocji oraz dobre nastawienie dają moc do codziennej walki z chorobą – mówi Iwona Nawara z Centrum Psychoonkologii UNICORN w Krakowie.


Do akcji dołączyło wiele znanych i cenionych osób publicznych. Ambasadorem tegorocznej edycji jest prof. Jerzy Stuhr, który spotka się z uczestnikami obozów w Krakowie. Dzieci, które rozpoczęły turnus 30 czerwca br., miały okazję poznać znanego podróżnika Janka Melę, który mimo fizycznych ograniczeń, od lat spełnia marzenia i pokonuje nie tylko szczyty, ale przede wszystkim pokonuje własne słabości.

 

Zbiórka prowadzona jest pod adresem: https://wspieram.to/urticadzieciomcamp
 

źródło: Fundacja Urtica Dzieciom
Data dodania: 2017-07-12 09:53:24
Data modyfikacji: 2017-07-13 09:32:09
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.