szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Nowość w podciśnieniowej terapii leczenia ran

Vivano – nowość w podciśnieniowej terapii leczenia ran

 

Firma PAUL HARTMANN Polska przedstawia innowacyjny system Vivano, dedykowany podciśnieniowej terapii leczenia ran. Dzięki technicznym usprawnieniom urządzenie Vivano, w porównaniu z innymi stosowanymi dotychczas systemami, znacząco zwiększa poczucie komfortu pacjenta, ułatwia pracę personelu medycznego oraz umożliwia skrócenie procesu gojenia ran.

 

Wykorzystanie podciśnienia w leczeniu, to jedna z najnowocześniejszych
i najskuteczniejszych metod gojenia ran. Terapia podciśnieniowa jest mechaniczną techniką, w której wykorzystuje się odpowiednio dostosowane podciśnienie w celu przyspieszenia i ułatwienia procesu gojenia. Zastosowanie tego rozwiązania jest wskazane przy takich rodzajach ran, jak: rany urazowe, rany ostre, rany powstałe po rozejściu się szwów, rany chroniczne (powstałe w przebiegu cukrzycy, odleżyny, rany powstałe w wyniku przewlekłej niewydolności krążeniowej), rany po przeszczepach skórnych i oparzeniowe.

 

System Vivano to obecnie najnowocześniejsze rozwiązanie w zakresie terapii podciśnieniowej dostępne na rynku polskim. To nie tylko zaawansowane technologicznie urządzenie wytwarzające podciśnienie VivanoTec, ale także innowacyjny, niezwykle miękki, elastyczny i płaski VivanoTec Port oraz asortyment zestawów opatrunkowych VivanoMed, które gwarantują, skuteczną i niezwykle łatwą w zastosowaniu terapię. 


Precyzyjny pomiar ciśnienia w ranie
Nowy system Vivano zapewnia pełną kontrolę nad przebiegiem terapii, gwarantując wysoki poziom bezpieczeństwa. Sterowanie podciśnieniem odbywa się za pomocą mikroprocesora, który w połączeniu z doskonałą konstrukcją portu, pozwala na precyzyjny pomiar ciśnienia w ranie i kontrolę przebiegu terapii. Natomiast intuicyjna obsługa i inteligentne komunikaty alarmowe zapewniają użytkownikowi pełną kontrolę nad sprawnym działaniem sytemu. Aby zapewnić pacjentowi wyjątkowo łagodną terapię, inteligentny system sterowania Vivano przejmuje kontrolę nad dostosowaniem intensywności zasysania opatrunku. W zależności od wielkości rany, podciśnienie automatycznie narasta lub zmniejsza się, aż do uzyskania docelowej wartości. Dzięki temu, odczucie dyskomfortu pacjenta jest zminimalizowane.


Stacjonarne bądź mobilne
VivanoTec jest tak zaprojektowane, aby terapia przy pomocy tego samego urządzenia mogła być przeprowadzona zarówno u pacjentów stacjonarnych jak i mobilnych. Urządzenie jest małe, lekkie i wyposażono je w specjalny pas naramienny sprawiający, że stacjonarny zestaw zmienia się w urządzenie mobilne. Pacjent może bez przeszkód pójść do toalety lub na spacer. Mały, ergonomiczny zbiornik na wydzielinę o pojemności 300 ml został specjalnie dostosowany do mobilnego użytkowania. Do leczenia pacjentów stacjonarnych zaprojektowany został praktyczny zbiornik wielkości 800 ml.

 

Prosta i przejrzysta konstrukcja

Ergonomiczna konstrukcja urządzenia VivanoTec oraz starannie zaprojektowane elementy zapewniają najwyższy komfort obsługi urządzenia. Czytelny wyświetlacz gwarantuje szybki dostęp do wszystkich funkcji, a intuicyjne menu pozwala na łatwą obsługę. Zaawansowana technologia i dobrej jakości materiały zapewniają długotrwałe
i niezawodne działanie urządzenia.

 

Komfortowy tryb nocny

VivanoTec pracuje wyjątkowo cicho. Ponadto, aby umożliwić pacjentowi spokojny sen, w nocy urządzenie zmniejsza natężenie światła emitowanego przez ekran dotykowy. Wbudowany sensor rozpoznaje zmiany w oświetleniu i dopasowuje jasność wyświetlacza do otoczenia. Dodatkowo zmniejszeniu ulega również częstotliwość cykli oczyszczania. Dzięki tym usprawnieniom VivanoTec nie zakłóca snu pacjenta, tym samym przyczyniając się do jego lepszego samopoczucia.


VivanoMed – zestaw opatrunkowy

Jednorazowy zestaw opatrunkowy VivanoMed składa się z niezwykle płaskiego portu VivanoTec Port, który został wykonany z miękkiego i elastycznego silikonu. Dzięki temu dopasowuje się do każdej części ciała i nie powoduje ucisku punktowego na skórę pacjenta. Opatrunek piankowy VivanoMed Foam wspomaga tworzenie i odnowę tkanek. Materiał, z którego został wykonany, eliminuje ryzyko pozostania w ranie resztek opatrunku, tym samym zabezpiecza przed tworzeniem się ognisk zapalnych. Opatrunki VivanoMed Foam są dostępne w różnych rozmiarach, a w razie potrzeby mogą być docięte zarówno na szerokość jak i grubość, aby lepiej dopasować się do kształtu rany. Wszystkie elementy opatrunku umieszczone zostały na praktycznej jałowej tacce, zapewniającej łatwy dostęp do gotowych do użytku elementów zestawu.


System Vivano przeszedł testy kliniczne w Niemczech i innych krajach Europy Zachodniej, w wyniku których uzyskano bardzo dobre rezultaty terapeutyczne oraz pozytywne opinie lekarzy. Podobnie jak w przypadku innych produktów, firma Paul Hartmann Polska oferuje swoim Klientom skuteczne, sprawdzone rozwiązanie.

 

źródło: Opracowała Katarzyna Trzpiel na podstawie informacji prasowej TBWA PR
Data dodania: 2011-07-23 23:27:32
Data modyfikacji: 2011-07-26 23:28:47
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.