szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Warsztaty na temat stresu traumatycznego

Praktyczne i teoretyczne aspekty traumy i zaburzeń potraumatycznych będą tematem "Europejskich warsztatów nt. stresu traumatycznego 2009" (EWOTS), które odbędą się w dniach 18-19 września w Warszawie.

 

Temat przewodni spotkania to: "Pomoc po traumie - nowe kierunki w teorii i praktyce".

 

Warsztaty organizują: Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Polskie Towarzystwo Badań nad Stresem Traumatycznym (PTBST) oraz Europejskie Towarzystwo Badań nad Stresem Traumatycznym (ESTSS).

 

Honorowy patronat sprawuje rektor UW, prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow. Zajęcia poprowadzą wybitni specjaliści zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

 

Reprezentować będą m.in. uniwersytety - Warszawski, Łódzki, Opolski i Wrocławski; SWPS, Oddział Nerwic szpitala MSWiA w Otwocku, University of Aarhus, Catholic University of Applied Sciences w Berlinie, Wojskowy Instytuty Medycznego, Akademię Motywacji i Zmiany, University of Amsterdam, Kocaeli University, Naukowe Centrum Obrazowania Biomedycznego przy Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu, Virtual Reality Medical Center w Kalifornii oraz University Hospital Zurich.

 

Ze względu na różne zapotrzebowania uczestników i ich dotychczasową wiedzę program został zaplanowany na dwóch poziomach: podstawowym i zaawansowanym.

 

"Interwencja kryzysowa w sytuacji traumatycznej utraty", "Terapia złożonego PTSD", "Przebieg i terapia zaburzeń potraumatycznych dzieci i młodzieży", "Praca z kobietami - ofiarami przemocy", "Wczesna interwencja po traumie", "Ofiary gwałtu", "Rzeczywistość wirtualna (VR) w terapii zaburzeń potraumatycznych" czy "Neuroobrazowanie i stres traumatyczny" - to niektóre z tematów warsztatów.

 

W programie znalazły się również trzy wykłady plenarne: "Reakcje kobiet i mężczyzn na stres traumatyczny", "Farmakoterapia ASD i PTSD", "Rozwój diagnozy PTSD - od modelu reakcji na stres Horowitz'a do wykluczenia czynnika dysforii".

 

Organizatorzy dodają, że uczestnicy EWOTS będą mieli także możliwość udziału w warsztatach przygotowujących do zdobycia europejskiego certyfikatu z psychotraumatologii.
 

"Europejskie warsztaty nt. stresu traumatycznego" są organizowane przez ESTEE od 2005 roku. Za każdym razem odbywają się w innym kraju. Do tej pory ich gospodarzami były m.in.: Norwegia, Holandia i Chorwacja.

 

Polskie Towarzystwo Badań nad Stresem Traumatycznym (PTBST) powstało pod koniec 2007 roku i zrzesza krajowych specjalistów w zakresie psychotraumatologii.

 

Jego celem jest rozwijanie i propagowanie inicjatyw, postaw oraz działań sprzyjających badaniom naukowym i gromadzeniu wiedzy dotyczącej wpływu zdarzeń traumatycznych (i ich długotrwałych skutków) na funkcjonowanie jednostki i społeczności.

 

PTBST jest częścią Europejskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym (European Society for Traumatic Stress Studies - ESTSS).

 

źródło: Serwis Nauka w Polsce (www.naukawpolsce.pap.pl)
Data dodania: 2009-09-16 08:53:27
Data modyfikacji: 2009-09-16 08:53:27
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.