szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Pomost nagradza mamy - badaczki

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) w ósmej i ostatniej edycji programu „Pomost” nagrodziła 15 mam - badaczek. Uczone, które wracają do pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem, otrzymają w sumie blisko 4 mln zł.

 

Program jest skierowany do rodziców, którzy wracają do pracy naukowej po przerwach związanych z opieką nad dzieckiem. Do ósmej edycji konkursu zgłoszono 113 wniosków. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 35 badaczek.

 

Zarząd FNP wyłonił 15 laureatek, które będą prowadzić badania w dziedzinach Bio, Info, Techno.

 

Najwyższe dofinansowanie - ponad 268 tys. zł. - przyznano dr Magdalenie Czeredys z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Po 268 tys. zł otrzymały: dr Katarzyna Arczewska z Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie; dr Karolina Bukowska-Strakova z Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum, dr Joanna Chwiej z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, dr Mariola Dutkiewicz z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu, dr Marta Kolasa z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, dr hab. Katarzyna Koziak z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dr Julita Smalc-Koziorowska z Instytutu Wysokich Ciśnień PAN w Warszawie.

 

Dofinansowanie otrzymały również: dr Karolina Janikowska z Politechniki Gdańskiej, dr Małgorzata Kwiatkowska z Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN w Łodzi, dr Renata Płocińska z Instytutu Biologii Medycznej PAN w Łodzi, dr Marta Targosz-Korecka i dr Aleksandra Wrońska z Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Agnieszka Twardowska z Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, dr Karolina Zelga z Politechniki Warszawskiej.

 

Finansowaniu przyznanemu mamom-naukowcom podlega grant badawczy i stypendia dla maksymalnie trzech podopiecznych (studentów lub doktorantów).

 

Program Pomost Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ustanowiła na początku 2010 roku. Był to pierwszy w Polsce program wspierający rodziców–naukowców, który miał umożliwić im pogodzenie opieki nad dzieckiem z karierą zawodową.

 

W ośmiu konkursach w programie wyłoniono 101 laureatów, którzy na realizację swoich projektów badawczych otrzymali finansowanie w wysokości blisko 37,7 mln zł.

 

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

 

Data dodania: 2014-02-09 08:38:57
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.