szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Relacja z konferencji Seksualność osób niepełnosprawnych w kontekście społecznych uwarunkowań

„Seksualność osób niepełnosprawnych w kontekście społecznych uwarunkowań” to tytuł kolejnej konferencji naukowej z cyklu „Oblicza seksualności osób niepełnosprawnych - wątki rozproszone w pedagogice specjalnej”, organizowanej w dniach 8-9 października 2012 roku w Krakowie przez Instytut Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie przy współpracy Urzędu Miasta Krakowa, Oficyny Wydawniczej Impuls, Instytutu Rozwoju Służb Społecznych w Warszawie oraz partnerstwie Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

 

Patronat honorowy nad konferencją objęli Prezydent Miasta Krakowa oraz Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

 

Konferencja już na stałe wpisała się w kalendarz konferencyjny i stanowi jedyne tego typu naukowe i artystyczne spotkanie przedstawicieli różnych dziedzin wiedzy.

 

Konferencje te są spotkaniem naukowców, praktyków, artystów, lekarzy, prawników, przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji oraz innych podmiotów działających na rzecz osób z niepełnosprawnością.

 

W odróżnieniu od innych konferencji tego typu Konferencja „Oblicza seksualności osób niepełnosprawnych – watki rozproszone w pedagogice specjalnej”, organizowana jest w formule cyklicznej, co pozwala omawiać zagadnienie seksualności człowieka z różnych bardzo szczegółowych punktów widzenia.

 

Tym razem problematyka konferencji dotyczyła ważnej sfery ludzkiego życia – seksualności omawianej z punktu widzenia uwarunkowań społecznych i instytucjonalnych. Wprowadzenie w życie zasad normalizacji, stworzyło potrzebę zrozumienia i akceptacji osoby niepełnosprawnej, jako istoty seksualnej.

 

Oczywistą konsekwencją podejmowania w nauce zagadnień związanych z życiem seksualnym osób z niepełnosprawnością jest odsłonięcie wielu dylematów, które przez lata były całkowicie nieobecne, skrywane.

 

Podczas konferencji wystąpili najwybitniejsi specjaliści z tego zakresu w Polsce, jak również badacze z Kanady, Wielkiej Brytanii, Czech i Słowacji a wśród nich między innymi: prof. dr hab. Zbigniew Izdebski, Prof. dr hab. Małgorzata Kościelska , Prof. dr hab. Andrzej Jaczewski.

 

Oprócz obrad plenarnych odbyły się warsztaty i dyskusje panelowe, które prowadzili znani edukatorzy seksualni.

 

Podczas dwóch dni konferencji pojawiły się stoiska prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Odrowążu i Bytomiu, swoje prace prezentowała Mała Galeria Wielkich Pasji.

 

Konferencja stała się okazją do prezentacji najnowszych wyników badań empirycznych, dotyczących różnych obszarów funkcjonowania seksualnego człowieka niepełnosprawnego, a także własnych refleksji i doświadczeń praktycznych w zakresie rehabilitacji i edukacji seksualnej osób niepełnosprawnych tworząc szansę na normalizację życia człowieka niepełnosprawnego w przestrzeni społecznej.

 

Zgłoszenia na kolejną konferencję oraz aktualności konferencyjne dostępne na stronie www.naukaipraktyka.edu.pl

 

Pozdrawiam serdecznie, organizator Konferencji
Dr Remigiusz J Kijak
www.naukaipraktyka.edu.pl
kontakt bezpośredni: poczta@remigiuszkijak.pl
zgłoszenia na konferencję: konferencje@remigiuszkijak.pl

 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu: www.youtube.com/watch?v=XdbtW0QkcWM

 

Data dodania: 2013-03-23 06:16:08
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.