szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Gdzie pielęgniarka przeczyta o zakażeniach szpitalnych

 

Temat zakażeń w ostatnich latach staje się coraz głośniejszy w naszym kraju, a pielęgniarki epidemiologiczne mają ważną rolę w systemie zapobiegania zakażeniom. Oczywiście zapobieganie zakażeniom tzw. szpitalnym, bo przecież dotyczą one wszystkich zakażeń nabytych w placówkach ochrony zdrowia- przychodni, domu opieki itp. to obowiązek każdej pielęgniarki, tak więc każdej pielęgniarce w codziennej pracy niezbędna jest najnowsza wiedze z tej dziedziny. Poniżej prezentujemy kilka tytułów wydawnictw zajmujących się zakażeniami.
 
Pielęgniarka Epidemiologiczna Informator. 
Czasopismo ukazuje się co trzy miesiące, wydawane jest Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Epidemiologicznych. W każdym wydaniu znajdziemy informacje o konferencjach z dziedziny zakażeń szpitalnych dla pielęgniarek, szkoleniach, jak również relacje z różnych spotkań . W ostatnim, grudniowym numerze znalazły się artykuły min. o szpitalnym systemie zapobiegania i zwalczania zakażeń szpitalnych, roli kierownika pionu pielęgniarskiego we wdrażaniu i zapewnieniu funkcjonowania systemu zapobiegania i zwalczania zakażeń szpitalnych, kontrola wewnętrzna oraz dokumentacja z nią związana, rola pielęgniarki w zapobieganiu zakażeniom ogólnoustrojowym u pacjentów z udarem mózgu i inne. Ogromnym plusem wydawanej przez PZPE „Pielęgniarki epidemiologicznej” jest zamieszczanie całych numerów na stronie Stowarzyszenia, niezwykle ułatwia do dostęp dla wszystkich zainteresowanych do najnowszej, zawodowej wiedzy.
 
Zakażenia
Dwumiesięcznik Polskiego Stowarzyszenia Zakażeń Szpitalnych, ukazuje się od piętnastu lat. W ostatnim numerze znajdziemy: informacje o konferencjach dotyczących zakażeń, artykuły o tworzeniu systemu kontroli procesów sterylizacji i narzędzi do realizacji, aseptycznej technice bezdotykowej, terapii antybiotykami zakażeń wywołanych przez wielooporne szczepy bakterii, ryzyku zakażenia WZW A w Polsce, wirusie cytomegalii, leczeniu opryszczki, czy artykuły dotyczące szczepień, biegunek i higieny rąk. Niektóre artykuły lub streszczenia dostępne są na stronie czasopisma.
 
Biuletyn Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa
Ukazuje się jako kwartalnik.  W środku (numer 1-2.2011) znaleźć możemy artykuły o higienie rąk- wytyczne WHO, aktualne informacje o tężcu, zakażeniu układu moczowego u pacjentów cewnikowanych, komentarze do nowych aktów prawnych, informacje o nadchodzących konferencjach i relacje z tych, które już się obyły. Kolejne wydania ukazują się na stronie SHL.
 

Źródło: Katarzyna Trzpiel
Autor: Katarzyna Trzpiel
Data dodania: 2012-03-11 10:44:30
Data modyfikacji: 2019-09-18 06:05:09
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.