szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

KARIERA PIELĘGNIARSKA W UK ORAZ IRLANDII

 

Prywatny sektor służby zdrowia w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii skutecznie opiera się kryzysowi gwarantując stabilne oraz dobrze płatne zatrudnienie dla personelu medycznego. Pracodawcy ceniąc wysokie kwalifikacje polskich pielęgniarek oferują opcje zatrudnienia w instytucjach opiekuńczych ( Nursing Home, Residential Home) jak i szpitalach prywatnych na różnych oddziałach oraz salach operacyjnych i izbach przyjęć.

 

Wiele polskich pielęgniarek zarówno tych doświadczonych jak i bezpośrednio po studiach marzy o podjęciu pracy w Wielkiej Brytanii lub Irlandii, jeśli jesteś wśród nich pamiętaj:

 

 • nie szukaj pracy samodzielnie gdyż jest to mniej korzystne, długotrwałe i ryzykowne niż będąc pod opieką agencji rekrutacyjnej, pamiętaj, że takie usługi dla aplikantów są całkowicie bezpłatne a proces rekrutacyjny powinien być profesjonalny i bezstresowy.

TTM Healthcare Polska agencja dobrze dbająca o interesy kandydatów.

 • potrzebujesz rejestracji zawodowej w Izbach Pielęgniarskich Brytyjskich ( NMC) lub Irlandzkich ( ABA), najlepiej zgłoś się po bezpłatną pomoc do wyspecjalizowanej agencji rekrutacyjnej, która poprowadzi Twój proces, doradzi jak uniknąć błędów by zaoszczędzić czas i pieniądze. Procesy rejestracyjne mogą trwać od 3-6 miesięcy, rejestracja irlandzka trwa średnio o miesiąc dłużej niż brytyjska. Koszty to 110 + 76 funtów w UK oraz 200 euro w Irlandii. Pełne instrukcje rejestracyjne w języku polskim znajdziesz na: www.ttmi.pl a konsultacje w kwestii Twojej indywidualnej sytuacji lub sprawdzenia procesu rejestracyjnego w toku pod numerem telefonu: 48 690 990 600

 • ukończywszy studia pielęgniarskie po 2006 roku podlegasz automatycznemu uznaniu kwalifikacji a uzyskanie rejestracji NMC lub ABA jest prostsze, w przeciwnym wypadku brane są pod uwagę inne aspekty jak np. doświadczenie zawodowe i jego ciągłość w ostatnich 7 latach.

 • Poziom języka angielskiego jest drugim najważniejszym czynnikiem wpływającym na szansę podjęcia pracy, im jest on wyższy tym lepiej, ważny jest również angielski medyczny oraz znajomość procedur pielęgniarskich oraz dokumentacji. Wiele cennych informacji znajdziesz na stronie: www.angielski-medyczny.pl .

 

ZAROBKI
 

Wysokość pensji obok chęci rozwoju zawodowego oraz potrzeby zmiany, to najważniejszy czynnik motywujący do szukania pracy za granicą przez polskie pielęgniarki. W tym momencie zarobki w Irlandii oraz Wielkiej Brytanii są średnio 5-6 razy wyższe niż analogiczne w Polsce. Ich wysokość jest uzależniona od regionu, typu instytucji, Twojego doświadczenia zawodowego, poziomu języka angielskiego. W UK uzyskasz od 24 do 36 tysięcy funtów rocznie, natomiast pensje w Irlandii to od 17 do 22 euro na godzinę.

 

Powinnaś oczekiwać również stałej umowy o pracę, pełnego ubezpieczenia zdrowotnego i emerytalnego, co podniesie Twoją przyszłą emeryturę w Polsce. Wielu pracodawców oferuje również bonusy startowe jak kieszonkowe na przyjazd, zakwaterowanie startowe, zakwaterowanie dofinansowane etc.

 

Warunki są atrakcyjne dla polskich pielęgniarek i wysiłek czasowy i finansowy włożony w naukę języka angielskiego oraz rejestrację zawodową zwraca się bardzo szybko.

 

ETAPY PROCESU REKRUTACYJNEGO DLA PIELĘGNIAREK W SKRÓCIE:

 • zgłoś swoje zainteresowanie rejestrując się na formularzu zgłoszeniowym na stronie www.ttmi.pl , określ kraj zainteresowania, poziom języka oraz twoje ramy czasowe w których chcesz działać;

 • rozpocznij rejestrację zawodową NMC lub ABA a w trakcie załatwiania formalności ucz się intensywnie języka angielskiego, jeśli potrzebujesz pomocy, doradztwa lub wsparcia zarejestruj się na stronie: www.angielski-medyczny.pl Otrzymasz szkolenie on-line zupełnie gratis oraz wiele ciekawych opcji jak również bezcenny impuls motywacyjny.

 • Będąc w bazie danych kandydatów TTM Healthcare masz dostęp do aktualnych ofert pracy ponadto możesz brać udział w rekrutacji bezpośrednio z pracodawcą zagranicznym w Polsce;

 • Gdy znajdziesz ofertę dla siebie a Twój proces nostryfikacyjny jest zakończony lub w toku możesz przystępować do rozmów kwalifikacyjnych osobistych lub telefonicznych.

 • Jeśli otrzymasz propozycję, pracodawca przedstawia Ci ofertę w postaci JOB OFFER LETTER, który zawiera opis stanowiska, pensję i ogólne warunki. Jeśli go zaakceptujesz , pozostaje ustalenie terminu rozpoczęcia pracy oraz zebranie dokumentacji potrzebnej do Twojej teczki pracowniczej w UK lub Irlandii.

 • Listę dokumentów i formę ich przygotowania otrzymujesz od swojego konsultanta TTM, wśród nich są referencje na specjalnych formularzach, zaświadczenie o niekaralności, formularze zgłoszeniowe, szczepienie na żółtaczkę, kopia dyplomu etc.

 • Dla podjęcia pracy w Wielkiej Brytanii przeprowadzana jest również procedura CRB oraz POVA czyli potwierdzenie tożsamości oraz braku wykroczeń w stosunku do osób objętych opieką. Przez wszystkie zawiłości biurokratyczne pułapki przeprowadzą cię bezstresowo konsultanci TTM.

 • Po przylocie do UK lub Irlandii zawsze masz zakwaterowanie startowe i powitanie z ramienia pracodawcy. Jeśli rodzina ma do ciebie dołączyć otrzymasz również wsparcie w tej kwestii.

 • Pracodawcy pomagają we wszystkich formalnościach startowych na miejscu jak np. założeniu konta bankowego. twój okres wprowadzający tzw. Induction trwa od 2-3 tygodni w tym czasie obserwujesz, szkolisz się wdrażasz do objęcia nowych obowiązków. Ten czas jest w pełni płatny.

 

Nie zwlekaj i zgłoś się, gdyż kariera czeka.

 

 

 

Źródło:
Autor:
Data dodania: 2012-11-13 11:42:43
Data modyfikacji: 2019-02-20 15:06:07
Oceń
 • Currently 1.5/5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.