szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Pamiętnik norweski

"Pamiętnik norweski" Wydawnictwo Czelej, Lublin 2007

 

 

"Minął rok, odkąd zawitałam w Norwegii. Rok pełen wielu radosnych i ekscytujących przeżyć i doświadczeń, ale też smutku, tęsknoty, czasami łez. Dwanaście miesięcy walki, najczęściej ze sobą, ze swoimi słabościami; 365 porannych znaków zapytania: Co się dzisiaj wydarzy? Jak sobie z tym poradzę?"

 

"Prawie cztery lata spakowane w kilkanaście kartonów, które czekają zapakowane w samochodzie. Wróciłam do mieszkania, żeby jeszcze raz wszystko sprawdzić. Tymczasem przystaję i uśmiecham sie do wspomnień, które już zaczynają być lekkie jak piórko i przyjemne, bo przecież nie pamięta się tego, co złe.

 

Pomyśleć, że zakończę zaraz pewien etapmojego życia. Etap tyle piękny, wyjątkowy i niezapomniany, co okupiony łzami ciągłych rozstań z najbliższymi, niewyobrażalnym stresem, koniecznościa podejmowania ciągłych wyzwań, przyznawania się do swoich słabości i często pokornego pochylania głowy.

 

Norwegia - moja zastępcza ojczyzna. Matka żywicielka, zasługująca choćby z tego powodu na szacunek. I na odrobinę miejsca w moim sercu.

 

Ostatnie tygodnie były dla mnie wyjątkowo trudne. Rozdarta między tu i teraz, a tym, co będzie po powrocie. To nie tylko mnóstwo spraw oficjalnych, urzędowych papierkó, które trzeba będzie wypełnić, żeby zgłosić, zamówić, nie przgapić. (...)

 

No więc wróciłam. Jestem. Chciałabym niniejszym donieść, że walizki- te przeprowadzkowe -już dawno rozpakowane i rzucone w kąt, a pierwsze emocje już dawno opadły...."

 

Jeśli chcecie wiedzieć, jak historia spisana w "Pamiętniku norweskim" się zaczęła, co przyżywała autorka w czasie, gdy mieszkała w Norwegii sięgnijcie po tę książkę. W "Pamiętniku" przeplatają się opowieści o życiu w Norwegii, o tęsknotach za tym, co zostało daleko w Polsce i norweskim pielęgniarstwie. Książka nie tylko dle tych, co myślą o podjęciu pracy i zamieszkaniu w Norwegii.

Źródło: Pamiętnik norweski
Autor: Beata Babiarczyk
Data dodania: 2011-11-21 19:23:17
Data modyfikacji: 2020-05-28 20:33:55
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.