szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Pielęgniarki na wyspach brytyjskich też czytają czasopisma

Nursing Standard

Tygodnik wydawany przez Royal Colege of Nursing (RCN), łatwo dostępny- bo można go kupić prawie w każdym kiosku- jeśli się nie jest członkiem RCN. Dla osób stowarzyszonych tygodnik jest wrzucany co tydzień do skrzynki pocztowej. Dostępny też w prenumeracie on-line. Część artykułów jest udostępniana na stronie internetowej dla wszystkich zainteresowanych, ale jednak większość artykułów dla osób prenumerujących.
 
W ostatnim numerze: wezwanie do opieki- o konieczności zmian w priorytetach opieki pielęgniarskiej, leczenie i opieka nad pacjentami z rakiem prostaty, opieka u kresu życia nad pacjentami z udarem, pielęgniarstwo w Japonii- rok po tsunami, pielęgniarstwo w cukrzycy- utrzymać stopy pacjentów w zdrowiu, porady z zakresu kariery zawodowej oraz o studenckim życiu- nauka przy łóżku chorego ma znaczenie. Na zakończenie każdego numeru liczne oferty pracy dla pielęgniarek – praca w Wielkiej Brytanii i na całym świecie! Polska pielęgniarka po lekturze tej części może być w szoku, jak bardzo świat nas potrzebuje!
 
Tygodnik Nursing Standard jest tylko jednym z wielu wydawanych przez RCN, inne to min.:
Cancer Nursing Practice, Emergency Nurse, Evidence Based Nursing, Learning Disability Practice, Mental Health Practice, Nursing Children and Young People, Nursing Management, Nursing Older People, Primary ?Helath Care. Każda pielęgniarka – niezależnie w jakiej dziedzinie pracuje, lub jakie ma zaintersowania znajdzie dla siebie odpowiednie czasopismo…my na razie możemy pozazdrościć takiej obfitości tytułów.
 
Nursing Times
Kolejny tygodnik dla brytyjskich pielęgniarek, również łatwo dostępny w kioskach, prenumeracie drukowanej i on-line. 
W ostatnim numerze- na początek newsy, a praktyce klinicznej o znaczeniu współpracy pielęgniarek z personelem pomocniczym, żywienie pacjentów z POChP, postępowaniu w złamaniu kości udowej, poprawie jakości życia- poprzez nauczenie pacjenta technik iniekcji. Na zakończenie jak co tydzień, refleksje o pielęgniarstwie i liczne oferty pracy dookoła świata- podobnie jak w Nursing Standard…
 

Źródło: Katarzyna Trzpiel
Autor: Katarzyna Trzpiel
Data dodania: 2012-03-11 11:25:34
Data modyfikacji: 2019-09-19 01:32:17
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.