szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Problemy Pielęgniarstwa

 W Problemach Pielęgniarstwa publikowane są recenzowane artykuły poglądowe, prace badawcze, komentarze, stanowiska międzynarodowych stowarzyszeń zawodowych. Pismo skierowane jest do środowiska pielęgniarskiego, osób, które chcą podnosić wiedzę, interesują się najnowszymi doniesieniami, wymianą poglądów, rozwiązań. Patronem jest Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie. Problemy zarejestrowane są w Index Copernicus- 5.06 pkt, za prenumeratę przysługuje 5 pkt edukacyjnych.

 

Mam w ręku zeszyt numer 2 z 2011. Zajrzyjmy do środka- w spisie treści min. „Poczucie własnej skuteczności, a wybrane zmienne związane z funkcjonowaniem zawodowym w grupie pielęgniarek”, „Zachowania zdrowotne kobiet czynnych zawodowo”, „Poród domowy w opinii położnych”, „Analiza występowania odleżyn u pacjentów przebywających w szpitalu specjalistycznym o profilu zachowawczym”, „Ocena jakości życia pacjentów z przewlekłym wirusowym zapaleniem wątroby typu C”, „Rozpoznawanie zjawiska przemocy wobec osób starszych przez pielęgniarki środowiskowe”, „Znaczenie wartości osobistych i symboli szczęścia wśród pielęgniarek aktywnych zawodowo”.
 
Mnie najbardziej ciekawi ten ostatni artykuł, co się kryje pod sformułowaniem symboli szczęścia? Otóż zgodnie z  wykorzystanym do badania narzędziem (tabelą) symbole szczęścia to: dobre zdrowie, udane życie rodzinne, bycie potrzebnym dla innych ludzi, wykonywanie ulubionej pracy, zabawy, dobre warunki materialne, sukcesy w nauce, pracy, duży krąg przyjaciół, życie pełne przygód, podróży, sława, popularność.
 
A jak odpowiadały pielęgniarki? Na pierwszym miejscu stawiały dobre zdrowie, dalej udane życie rodzinne, bycie potrzebnym dla innych, wykonywanie ulubionej pracy i dobre warunki materialne. W kategorii wartości osobistych na pierwszym miejscu znalazła się miłość i przyjaźń, na drugim dobre zdrowie, sprawność fizyczna i psychiczna, na trzecim inteligencja, bystrość umysłu.
 
Jeśli zainteresował Was ten lub inne tematy sięgnijcie po Problemy Pielęgniarstwa.
 

Źródło: http://www.pp.viamedica.pl/
Autor: Katarzyna Trzpiel
Data dodania: 2012-03-17 22:25:41
Data modyfikacji: 2019-09-21 07:04:16
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.