szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Repozytorium - Centrum Otwartej Nauki

Ponad 2 tysiące artykułów, rozpraw doktorskich i książek liczy, działające od dwóch lat, repozytorium Centrum Otwartej Nauki. Dostęp do wszystkich zgromadzonych materiałów jest otwarty.

 

Repozytorium Centrum Otwartej Nauki Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego jest adresowane do całego polskiego środowiska naukowego.

 

Można je znaleźć na stronie: http://depot.ceon.pl/

 

Dokumenty udostępniane w repozytorium są łatwe do odnalezienia poprzez serwisy gromadzące informacje o zasobach naukowych. Dlatego treści repozytorium przeglądają nie tylko Polacy, ale też użytkownicy z Niemiec, USA, Chin, Rosji. Umieszczanie publikacji w repozytorium zwiększa jej dostępność i widoczność w skali globalnej.

 

Zasoby istniejącego od dwóch lat repozytorium CeON to przede wszystkim polsko i anglojęzyczne publikacje wydane w latach 2010-2013, choć można w nim znaleźć także publikacje starsze, sięgające początku lat 80-tych.

 

Najpopularniejszą kategorią są artykuły naukowe, natomiast najczęściej przeglądaną publikacją jest jak dotąd rozprawa doktorska poświęcona kosmologii ciemnej materii z oddziaływaniem skalarnym.

 

Otwarty dostęp do treści naukowych Komisja Europejska uznała za jeden z głównych sposobów rozpowszechniania wiedzy. W Europie jest realizowany równolegle poprzez otwarte czasopisma naukowe oraz repozytoria.

 

W Polsce działają już otwarte repozytoria, takie jak repozytorium CeON. Powszechnym standardem nie są jeszcze repozytoria uczelniane, których jest zaledwie 10.

 

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Autor:
Data dodania: 2013-09-29 05:52:54
Data modyfikacji: 2019-02-17 08:45:12
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.