szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Sestra a lekar v praxi

W zeszłym roku na Międzynarodowej Konferencji Łódzkie Dni Pielęgniarstwa podpisana została umowa o współpracy pomiędzy naszą Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych, a Słowacką Izbą Pielęgniarek i Położnych. Na Konferencję licznie przybyli Słowacy i Czesi, którzy podzielili się z uczestnikami swoimi doświadczeniami, a także przywieźli ze sobą dwumiesięcznik „Sestra a lekar v praxi”.

 

Trzymam przed sobą numer 9-10 2010 i…zaglądam do środka: na początku Forum, a w nim rozmowa z Marią Levyovą, przewodniczącą Izby o bolączkach pielęgniarek i położnych, dalej o pielęgniarkach i pielęgniarzach z Nigerii, etyczne aspekty umierania i śmierci, o placebo, MRSA, pielęgniarstwie w anestezjologii i intensywnej medycynie, sepsie „pseudomonasowej”, postępowaniu w wypadkach z licznymi poszkodowanymi.

 

Prawie na zakończenie trochę o diecie- owoce w żywieniu i oddychać „sprawnie”. Czasopismo jest przyjazne dla czytającego, ma przejrzysty układ, pomiędzy artykułami medycznymi liczne, krótkie wstawki, zwracające uwagę na poszczególne tematy, czy problemy.

 

Żałuję, że tak niewiele jestem w stanie zrozumieć… dobra wiadomość jest taka, że osoby zainteresowane pielęgniarstwem naszych południowych sąsiadów mogą póki co sięgnąć do artykułów autorstwa p. Wojciecha Nyklewicza w Magazynie Pielęgniarki i Położnej.

 

Źródło: Setsra a lekar v praxi
Autor: Katarzyna Trzpiel
Data dodania: 2012-03-14 22:36:44
Data modyfikacji: 2019-09-18 06:04:44
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.