szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Studencie zadbaj o swoją psychikę...

Jak radzić sobie ze stresem w czasie studiów – tego będzie się można dowiedzieć z zainaugurowanej w czwartek w Katowicach kampanii na rzecz zdrowia psychicznego studentów pod hasłem "Co nas spina? Studencie zadbaj o swoją psychikę!".

 

To druga edycja organizowanej przez Uniwersytet Śląski kampanii, której celem jest przybliżenie studentom tematyki zdrowia psychicznego, m.in. tego, jak radzić sobie ze stresem w trakcie studiów.

 

"Efektywne studiowanie nie jest możliwe bez właściwego komfortu psychicznego" - uważa organizator kampanii.

 

Jak powiedziała PAP koordynatorka kampanii i psycholog Magdalena Bolek, w trakcie dwóch miesięcy studenci będą mieli okazję wziąć udział w wielu spotkaniach i warsztatach, podczas których będzie mowa m.in. depresja, zaburzenia lękowe, zaburzenia odżywiania.

 

"Od ponad trzech lat nasi studenci mogą uzyskać wsparcie psychologa poprzez Biuro Wsparcia Studenta. Niemal każdego dnia ktoś do nas zwraca się z prośbą o poradę. Rocznie to nawet kilkaset takich porad. Z tego, co zauważyliśmy, wiele z nich dotyczy zaburzeń odżywiania oraz depresji" - dodała Bolek.

 

Organizatorzy poinformowali, że w trakcie kampanii "Co nas spina? Studencie zadbaj o swoją psychikę!" odbędą się m.in. warsztaty na temat radzenia sobie ze stresem, wykłady specjalistów oraz połączone z prelekcjami pokazy filmów fabularnych podejmujących tematykę zdrowia psychicznego.

 

Więcej na: www.wiecjestem.us.edu.pl/co-nas-spina

 

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl
Autor:
Data dodania: 2013-10-13 07:43:56
Data modyfikacji: 2019-02-14 07:19:52
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.