szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Wsiąść do pociągu i nie dbać o bilet…

Wakacje sprzyjają realizacji spontanicznych pomysłów, dlatego warto trochę wcześniej zadbać, tak na wszelki wypadek o ubezpieczenie. Od kiedy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej wszyscy możemy w razie konieczności leczyć się w krajach unijnych na koszt NFZ. Potwierdzeniem uprawnień do korzystania z opieki medycznej jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego EUKZ wydawana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.


Wniosek o wydanie karty należy złożyć w oddziale NFZ razem z dowodem odprowadzania składek (ZUS RMUA), karta jest wydawana od ręki i jest ważna przez  6 miesięcy, ale traci ważność również w przypadku utraty uprawnień do korzystania z bezpłatnej opieki medycznej (np. rozpoczęcie pracy poza granicami Polski).


Kraje, w których obowiązują przepisy dotyczące udzielania świadczeń zdrowotnych (kraje UE i EFTA): Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.
 

Źródło: Katarzyna Trzpiel
Autor: Katarzyna Trzpiel
Data dodania: 2011-06-07 18:21:00
Data modyfikacji: 2020-06-27 18:27:44
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.