szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Zaglądamy do Izb cd 2

Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
www.woipip.pl


Skupia ponad 25 000 zatrudnionych pielęgniarek i położnych, przewodniczącą jest pani Ewa Przesławska, zasięg działania to powiaty: garwoliński, grodzieński, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, sochaczewski, warszawski, warszawski zachodni, wołomiński i żyrardowski.

 

Na stronie można znaleźć dane dotyczące składu osobowego, poszczególnych działów, dokumenty do pobrania, informacje o szkoleniach, czy opinie prawne. Niestety Izba nie wprowadza wydawanego biuletynu, a jedynie okładkę i spis treści.


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych we Włocławku
www.izbapiel.wloclawek.pl


Izba działa na terenie powiatów aleksandrowskiego, lipnowskiego, radziejowskiego, rypińskiego i włocławskiego, zatrudnionych pielęgniarek i położnych jest ponad 2 tysiące, przewodniczącą jest pani Ewa Obuchowska.

 

Na stronie znajdziemy „Aktualności” tutaj na szczególną uwagę zasługuje „Podsumowanie Wytycznych  Europejskiej Rady Resuscytacji” z roku 2010- obowiązujące przez następne 5 lat, czyli wiedza, którą każda pielęgniarka, pielęgniarz, położna powinna posiadać,  dalej informacje o wolnych miejscach na studiach pomostowych dla pielęgniarek, oferty szkoleń Fundacji Sue Ryder, zaproszenia na konferencje. Wszystko o Izbie w „Biurze”  i „Organizacji”, akty prawne, wnioski i dokumenty do pobrania w poszczególnych działach.


Dolnośląska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu
www.doipip.wroc.pl/index.php
 

Dolnośląska Izba jest jedną z większych izb w Polsce, pracujących pielęgniarek i położnych na terenie jest ponad 13 000. Przewodniczącą jest pani Urszula Olechowska, a teren działania izby to powiaty: głogowski, górowski, jaworski, legnicki, lubiński, milicki, oleśnicki, oławski, polkowicki, strzeliński, średzki (Środa Śląska), trzebnicki, wołowski, wrocławski, złotoryjski.


Strona Izby wygląda imponująco, już na stronie głównej - zaproszenie na konferencję czterech samorządów Dolnego Śląska, która odbędzie się 26 września, a jej tematem jest zdrowie Polaków, również tutaj przydatne telefony do poszczególnych działów. W „Działalności wydawniczej” można pobrać numer specjalny biuletynu Izby „W cieniu czepka” poświęcony w całości XX- leciu Samorządu na terenie Dolnego Śląska.


W zakładce „Biuletyn W cieniu czepka” są na bieżąco wprowadzane kolejne numery, wydawanego co miesiąc biuletynu. Zajrzyjmy do numeru wrześniowego. Na początku informacja o nadchodzącym XXVII Okręgowym Zjeździe, który odbędzie się w dniach 21-22 października, dalej o konkursie na nową legitymację Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, który trwa na Facebooku- cały czas jeszcze można głosować.

 

Dalej: artykuł „Realizacja profilaktycznej opieki zdrowotnej nad uczniami” autorstwa Dagmary Korbasińskiej i Wandy Szelachowskiej-Kluza, odpowiedzi na postulaty zgłoszone podczas debaty, która odbyła się 19 maja w Naczelnej Radzie Pielęgniarek i Położnych z udziałem stowarzyszeń i organizacji pielęgniarek i położnych, o Polskim Szpitalu Wojskowym w Zeitain pisze prof. Stanisław Iwankiewicz i wiele innych, ciekawych artykułów oraz liczne informacje o kursach, zachęcam do czytania biuletynu (odwiedzania strony również) pielęgniarki nie tylko z terenu Dolnośląskiej Izby.


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Zamościu
www.oipip.eu


Na terenie zamojskiej izby pracuje około 2834 pielęgniarek i położnych, przewodniczącą jest pani Joanna Walewander. Teren działania Izby to powiaty: biłgorajski, hrubieszowski, tomaszowski, zamojski.


Po wejściu na stronę wpadamy od razu na aktualności, a w nich min. Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa dla Pielęgniarek „Zarządzanie personelem, a jakość w pielęgniarstwie”, oferta studiów podyplomowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, I Międzynarodowy Kongres Położnych i wiele innych. Poza informacjami o strukturze Samorządu, informacja o zbiorach w bibliotece działającej na terenie Izby.
Zaglądamy do Biuletynu (ostatni zamieszczony numer to 1/2010). Znajdziemy tu informacje o projekcie systemowym dotyczącym kształcenia pielęgniarek i położnych na studiach pomostowych, sprawozdanie z działalności Izby, artykuł „Transplantacja darem życia”, pytania do prawnika, relacja z konferencji „Czy i jak ustalać normy zatrudnienia dla pielęgniarek i położnych”, informacje prawne min. identyfikacja danych pielęgniarki w dokumentacji medycznej, świadoma zgoda pacjenta, relacja z wręczenia odznaczeń „Zasłużony dla ochrony zdrowia”.
 

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Zielonej Górze
www.oipip.zgora.pl 

 
Teren działania Izby to powiaty: krośnieński, nowosolski, świebodziński, zielonogórski, żagański, żarski, przewodniczącą jest pani Bogusława Buśko , a zatrudnionych pielęgniarek i położnych na terenie izby jest 1779.


Na stronie Izby sentencja Konfucjusza: „Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych" i zapewnienie, że na stronie znajdziemy wszystkie potrzebne informacje. Przyjrzyjmy się, jakie: w menu po lewej stronie „Aktualności”, w nich kilka informacji o konferencjach, „Struktura organizacyjna” – tutaj dane członków Samorządu, oraz w skrócie, ale przejrzyście opisana struktura Samorządu na podstawie Ustawy z 1991 roku, w „Kształceniu”  informacja o naborze na studia pomostowe na Uniwersytecie Zielonogórskim, przyjęcia kandydatów ciągle w toku, chętni mogą składać dokumenty do 17 września. Dużo informacji w dziale „Unia Europejska”- dla osób zainteresowanych pracą za granicą.

 

Źródło: Opracowała Katarzyna Trzpiel na podstawie stron internetowych okręgowych izb pielęgniarek i położnych
Autor: Katarzyna Trzpiel
Data dodania: 2011-09-11 10:57:28
Data modyfikacji: 2020-06-27 17:07:41
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.