szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Zaglądamy na strony Izb cd

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Chełmie
www.oipip-chelm.pl


Zasięg działania Izby to powiaty:  chełmski i krasnostawski, obejmuje 1257 zatrudnionych pielęgniarek i położnych, przewodniczącą Izby jest pani Beata Żółkiewska.

 

Gdy wchodzimy na stronę Izby przewodnicząca wita użytkownika informacjami o tym, co znajdziemy w tym miejscu, jak również zaprasza do nadsyłania uwag i propozycji, co mogłoby jeszcze znaleźć się na stronie.


Strona jest przejrzysta i zawiera uaktualnione wiadomości, np. w „Aktualnościach” informacje dotyczące nadchodzących wydarzeń: Kurs dokształcający dla pielęgniarek i położnych „Profilaktyka zakażeń szpitalnych”, szkolenie „Minimum onkologiczne dla pielęgniarek”, zaproszenie na obchody Dnia Pielęgniarki, które na terenie chełmskiej izby odbędą się pod koniec września.


Obok informacji prawnych, informacji o samorządzie, zakładka „Biblioteka”, a w niej wykaz dostępnych książek w punkcie bibliotecznym z Chełmie i w Krasnymstawie.


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Ciechanowie
www.oipipciechanow.orangespace.pl/
 

działa na terenie powiatów: ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, pułtuskiego i  żuromińskiego. Przewodniczącą jest pani Bożena Michniak, a na terenie izby pracuje 2063 pielęgniarek i położnych.


Na stronie znajdujemy w poszczególnych zakładkach informacje dotyczące organów i struktury izby, telefony kontaktowe do osób pracujących w izbie oraz godziny urzędowania,  tekst uchwały XVII Zjazdu dotyczącej pomocy socjalnej dla członków izby, regulamin dofinansowania kształcenia podyplomowego. W dziale „Smoleńsk 2010” krótka informacja o Senator RP  Janinie Fetlińskiej, która zginęła w katastrofie.


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie
www.oipip.czest.pl/portal/


Przewodniczącą jest pani Halina Synakiewicz, teren działania to powiaty: częstochowski, kłobudzki, lubieniecki, myszkowski. Liczba pracujących pielęgniarek i położnych 4279.


Na stronie jako pierwsza wpada w oczy informacja o kampanii społecznej „Mamo. Tato. Wróć. Nie ryzykuj, pracuj bezpiecznie”, która ma zwrócić uwagę na zasady bezpiecznego wykonywania pracy. Dalej informacje o kursach, artykuły, min. opinie konsultantów, poświęcenie sztandaru Izby.
W menu głównym znajdziemy: strukturę izby, kontakt, ośrodek informacyjno-edukacyjny. W dziale „Kształcenie” liczne ogłoszenia o konferencjach, zjazdach, kongresach.

 

Oczywiście zaglądamy do Biuletynu Informacyjnego Izby (wydawany jako miesięcznik), w ostatnim, czerwcowym numerze: ogromna ilość listów gratulacyjnych nadesłanych do Izby z okazji XX rocznicy powstania Samorządu, uchwały Prezydium i Rady, stanowisko krajowego konsultanta ds. ratownictwa medycznego odnośnie transportu pacjentów, wytyczne resuscytacji 2010, stanowisko Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w sprawie działania organizacji pielęgniarskich na rzecz poprawy sytuacji społeczno-ekonomicznej pielęgniarek i położnych.

Kalendarium byłych wydarzeń, zawiadomienia o kursach i szkoleniach oraz na koniec fotoreportaż z obchodów jubileuszu XX lecia.


Warto zajrzeć również do specjalnego numeru majowego, w którym znajdziemy historię powstania samorządu na ziemi częstochowskiej oraz  opisy sylwetek pielęgniarek i pielęgniarzy wytypowanych do wyróżnienia za wieloletni wkład pracy w rozwój i działalność Samorządu Pielęgniarek i Położnych w Częstochowie, do tego relacja  z poświęcenia sztandaru Izby.


Wszystkie informacje pochodzą ze stron Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz wymienionych izb okręgowych.
 

Źródło: strony internetowe izb
Autor: Katarzyna Trzpiel
Data dodania: 2011-09-04 21:16:12
Data modyfikacji: 2020-05-28 20:34:32
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.