szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Zaglądamy do Izb cd 4

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Elblągu
www.izbapiel.elblag.pl


Elbląska Izba obejmuje teren powiatów: braniewskiego i elbląskiego, przewodniczącą jest pani Krystyna Miros, a pracujących pielęgniarek i położnych jest około 2 tysiące.
Strona jest bardzo ciekawa, warto z niej korzystać. Na stronie wstępnej informacja o śmierci i uroczystościach pogrzebowych długoletniej pielęgniarki przełożonej Szpitala Miejskiego pani Józefy Kowieskiej.

 

Dalej o ubezpieczeniu dla pielęgniarek i położnych, a także zaproszenie do działu „Kształcenie podyplomowe”, w którym liczne informacje o kursach, konferencjach itp. w „Ośrodek Informacyjno- Edukacyjny: ciekawy materiał – przegląd programów edukacyjnych polskich pielęgniarek w latach 1961-2003. W „Aktach prawnych” aktualne ustawy i rozporządzenia.


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku
www.oipip-gd.home.pl
 

Działa na terenie powiatów: chojnickiego, gdańskiego, kartuskiego, kościerskiego, kwidzyńskiego, malborskiego, nowodworskiego, puckiego, starogardzkiego, sztumskiego, tczewskiego, wejherowskiego- w tym miasta Gdynia, Sopot, Gdańsk. Przewodniczącą jest pani Danuta Adamczyk-Wiśniewska, na terenie Izby pracuje ponad 3 tysiące osób.


Na stronie głównej ogłoszenie o gadżetach medycznych (ciekawostka wśród informacji zawieranych na stronach Izb), do nabycia przypinane czepki, znaczki naszej akcji „Tylko mój brat mówi do mnie siostro”, zegarki przypinane do mundurka, antystresowe części ciała: mózg, nerka, wątroba, antystresowa pielęgniarka, lekarz, maskotki, podkoszulki i inne….

 

Dalej o wolnych miejscach na szkolenie „FAS Alkoholowy Zespół Płodowy”, które odbędzie się 24 września w ramach akcji „Ciąża bez alkoholu”, zaproszenie koła PTP z Chojnic na konferencję „Jakość życia osób starszych”- w dniu 21 października oraz informacja o projekcie „Warunki sprzyjające rozwojowi więzi między dzieckiem a opiekunem”. Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach oczywiście na stronie Izby, warto zajrzeć i skorzystać.


Śledząc stronę Izby gdańskiej wchodzimy w „Aktualności”, a w nich min. o obchodach XX- lecia Samorządu, które odbyły się w Teatrze Wybrzeże. W „Informacjach” o zasięgu terytorialnym Izby, historia Samorządu w pigułce i biuletyn informacyjny do ściągnięcia.
 

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Gorzowie Wielkopolskim
www.oipip.gorzow.pl


Zasięg działania to powiaty: gorzowski, międzyrzecki, słubicki, strzelecko-drezdeński, sulęciński. Przewodniczącą jest pani Aldona Stańko, liczba zatrudnionych na tym terenie pielęgniarek i położnych to niewiele ponad 3 tysiące.
 

Na stronie startowej zawiadomienie o kursach specjalistycznych: Edukator w cukrzycy dla pielęgniarek i położnych oraz Monitorowanie dobrostanu płodu w ciąży i podczas porodu dla położnych oraz o odwołanej specjalizacji z pielęgniarstwa nefrologicznego z powodu niewystarczającej ilości chętnych. W „MZ odpowiedzi na apele i stanowiska” przekierowanie  na stronę Ministerstwa Zdrowia, warte zajrzenia, w „Galeriach” zdjęcia min. z obchodów  XX-lecia Samorządu w Gorzowie. Dalej Biblioteka i Biuletyn- tu informacja, że jeśli płacisz składki, a nie otrzymujesz Biuletynu zadzwoń i podaj na jaki adres chcesz go otrzymywać (to chyba jedna z niewielu, lub jedyna Izba, która wysyła biuletyn do swoich członków).


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Jeleniej Górze
www.oipip.jgora.pl


Teren działania Izby obejmuje powiaty: bolesławiecki, jeleniogórski, kamiennogórski, lubański, lwówecki i zgorzelecki. Przewodniczącą jest pani Krystyna Demkowicz, a pielęgniarek i położnych pracuje na tym terenie około tysiąca dwustu.
Na stronie głównej informacja o naborze na specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego. Z menu możemy wybrać „Biuro Izby”, „Aktualności”, „Szkolenia”, „Prawo” i inne.
 

Źródło: Opracowała Katarzyna Trzpiel na podstawie stron internetowych okręgowych izb pielęgniarek i położnych
Autor: Katarzyna Trzpiel
Data dodania: 2011-09-15 21:51:55
Data modyfikacji: 2020-07-01 14:10:21
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.