szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Zaglądamy do Izb cd 5

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Kaliszu
www.oipip.kalisz.pl 


Liczy 2777 pracujących na terenie Izby pielęgniarek i położnych, terenem działania obejmuje powiaty: jarociński, kaliski, kępiński, krotoszyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, a przewodniczącą jest pani Małgorzata Kowańska.


W „Aktualnościach” nowe! rekomendacje polskie na temat szczepień przeciw grypie na rok 2011/2012, o wolnych miejscach na studia dla pielęgniarek, zaproszenie na cykliczne szkolenia dla pielęgniarek i położnych- po szczegóły zapraszam na stronę Izby. W „Galeriach”  zdjęcia z obchodów XX i XV lecia Samorządu oraz inne, np. z konkursu „Moja mama pielęgniarka, moja mama położna” (mnie podoba się  sam pomysł konkursu, może warto pomyśleć o takich pomysłach w innych Izbach?).
W „Wydawnictwach” okładki Biuletynów informacyjnych, biuletyny są dostępne bezpłatnie w siedzibie Izby. Poza tym dostępne informacje takie, jak opinie prawne, stanowiska konsultantów i inne.


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach
www.izbapiel.katowice.pl


To ponad 27 tysięcy zatrudnionych pielęgniarek i położnych, przewodnicząca pani Mariola Bartusek, a teren działania to powiaty : będziński, gliwicki, katowicki, mik ołowski, szczyński, raciborski, rybnicki, tarnogórski, tyski, wodzisławski, zawierciański oraz miasta Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Jastrzębie Zdrój, Katowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Piekary Śląskie, Rybnik, Siemianowice, Świętochowice, Tychy, Zabrze i Żory.

 

Na starcie informacje dotyczące godzin pracy Izby, sylwetki członków Samorządu kandydujących w wyborach oraz akcja „Oddaj krew”.


Informacje prawne- nowe Ustawy, a także Komunikat o Iszej Regionalnej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Nie bójmy się chorych psychicznie”, warsztaty „Symulacja medyczna, wykorzystanie różnorodnych technik w pielęgniarstwie geriatrycznym, ratunkowym i położnictwie”, zaproszenie na cykl szkoleń „Poprawa komunikacji wewnętrznej w jednostkach ochrony zdrowia”.

 

Specjalny dział poświęcony obchodom XX lecia Samorządu, a w nim pliki z nagraniami zespołu Zakopower. Strona obszerna i bardzo ciekawa, nie sposób nawet po części opisać tego, co można na niej znaleźć. Dlatego koniecznie trzeba z niej korzystać.
A jeszcze ważna rzecz- na stronie do pobrania biuletyn „Nasze sprawy”. Ostatni zamieszczony numer to wrzesień 2011!

 

Świętokrzyska Izba Pielęgniarek i Położnych w Kielcach

www.sipip.kielce.pl


Terenem działania Izba Świętokrzyska obejmuje powiaty: buski, jędrzejowski, kazimierski, kielecki, konecki, opatowski, ostrowiecki, pińczowski, sandomierski, skarżyski, starachowicki, staszowski, włoszczowski. Przewodniczącą jest pani Zofia Małas, a zatrudnionych pielęgniarek i położnych blisko 9 tysięcy.

 

Strona obecnie jest w przebudowie, na starcie informacje dotyczące godzin pracy i „kto jest kto”.Odnośniik do starej strony, a na niej min. Biuletyn: Sprawozdanie z obchodów XX lecia Samorządu- bogato ozdobione zdjęciami, dalej Z pracy Okręgowej Rady i Prezydium, Kalendarium tego, co było. Z wartych szczególnie przeczytania artykuł „Znaczenie symboli zawodowych w kształtowaniu tożsamości zawodowej pielęgniarek i położnych”, a w nim min. wiersz o pani z lampą.


Na terenie Izby działa biblioteka, informacja o zbiorach na stronie, podobnie jak wiele innych informacji. Strona warta zaglądania, szczególnie, że przebudowa i tak ciekawej strony może nas zaskoczyć pozytywnie.

 

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Koninie
www.oipip.konin.pl

 

To teren powiatów: konińskiego, kolskiego, słupeckiego i tureckiego. Przewodniczącą jest pani Emilia Kin, a pracujących pielęgniarek i położnych trochę ponad 2 tysiące.


Co na stronie: o obowiązku aktualizacji danych, stanowisko ORPiP w Koninie w sprawie zmiany zapisów w Ustawie o działalności leczniczej, wiadomość o bezpłatnych informatorach „Gdzie i jak się leczyć”.
W zakładkach z lewej strony min. Biblioteka i katalog zbioru, Konsultanci lista i stanowiska. Po więcej zapraszam na stronę.

 

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Koszalinie
http://oipip-koszalin.org/new


teren działania to powiaty: białogrodzki, drawski, kołobrzeski, koszaliński, sławieński,
szczeciniecki, świdwiński. Przewodniczącą jest pani Justyna Laska, a pracujących pielęgniarek i położnych prawie 4 tysiące.


Na początek dane adresowe, godziny pracy. Komunikat dla delegatów na XXVI Zjazd sprawozdawczo-wyborczy, poza tym zaproszenia na szkolenia, min. „Pielęgnacja pępka w sytuacji powikłań”, „Rany przewlekłe – nowoczesne spojrzenie na leczenie”. Nowe przepisy prawne. W kategoriach po lewej: zaproszenia na konferencje, kalendarium wydarzeń „izbowych”, księgozbiór biblioteki i inne.

 

Małopolska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Krakowie
www.moipip.org.pl

 

Przewodniczącym jest pan Tadeusz Wadas, teren działania to powiaty: chrzanowski,
krakowski, limanowski, miechowski, myślenicki, nowotarski, olkuski, proszowicki,
suski, tatrzański, wadowicki i wielicki. Na terenie pracuje ponad 14 tysięcy pielęgniarek i położnych.


Mnie od razu przyciąga biuletyn „Ad vocem”, ostatni zamieszczony numer to wrzesień-październik 2011!, a w nim poza aktualnościami samorządowymi, min. o „Pierwszym czepkowaniu w PPWSZ w Nowym Targu”, Pikniku integracyjnym z okazji Dnia Dziecka, refleksje z konferencji  „Pozycja prawna pielęgniarki w polskim systemie opieki zdrowotnej”  i dalej tematycznie stanowiska prawne dotyczące pielęgniarek.

 

Artykuł „Zdarzenia niepożądane, a odpowiedzialność w praktyce zawodowej pielęgniarek i położnych”, czyli lektura obowiązkowa. I „Salonik historii pielęgniarstwa” Kazimiery Zahradniczek, bogato ilustrowany zdjęciami- również lektura obowiązkowa w oczekiwaniu na ukończenie projektu PTP „Wirtualne muzeum pielęgniarstwa polskiego”.


Wracając do strony Izby- nie sposób pominąć wydawnictwa Izby, min. „W hołdzie Hannie Chrzanowskiej”, „Dzieje pielęgniarstwa w Krakowie”, czy „Anna Rydlówna”. Z bardziej aktualnych informacji nabór na kursy, ogłoszenia o nadchodzących konferencjach. Mnie na stronie Izby małopolskiej brakuje relacji z konferencji „100 lecie pielęgniarstwa”, przecież to było jedno z najważniejszych wydarzeń naszego środowiska w tym roku! Strona ciekawa, warta naszej uwagi.
 

Źródło: strony internetowe izb
Autor:
Data dodania: 2011-09-26 22:24:29
Data modyfikacji: 2020-07-01 02:17:14
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.