szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Zaglądamy do Izb cd 6

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Krośnie
www.oipip.krosno.pl


Teren działania Izby to powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jasielski, krośnieński, sanocki. Przewodniczącą Izby jest pani Barbara Błażejowska –Kopiczak, a zatrudnionych na terenie jest blisko 4000 pielęgniarek i położnych.
 

Na starcie informacje o nadchodzących wydarzeniach: zaproszenia na konferencje „Praktyka w opiece paliatywnej wyrazem uczuć, troski i empatii”, „Człowiek - Zdrowie - Środowisko" połączona ze Zjazdem Polskiego Towarzystwa Medycyny Środowiskowej, „Dolentium Hominum - duchowni i świeccy wobec ludzkiego cierpienia” i inne.

 

W menu po lewej min. „Prawo wykonywania zawodu”, a w nim do pobrania formularze dotyczące prawa wykonywania zawodu, w „Pomocy finansowej” regulamin przyznawania zapomóg członkom Izby, w „Konsultanci krajowi” liczne stanowiska konsultantów z poszczególnych dziedzin, niestety nie uaktualniane (ostatnie pochodzą z 2008). Oczywiście zaglądamy do „Forum zawodowego” biuletynu Izby.

 

Ostatni zamieszczony numer 4.2011 z czerwca 2011, a w nim:
Refleksje z konferencji „Pielęgniarstwo jutra” bogato ilustrowana zdjęciami, o Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej ICNP – wizja i rzeczywistość w drodze ku lepszej przyszłości, liczne opinie prawne min. dotyczące nowej ustawy o działalności leczniczej, obecności pielęgniarki przy transporcie chorego, danych, jakie powinny się znaleźć na pieczątce pielęgniarki.

 

Opinie konsultantów, dalej „Świętowanie w Zakładzie Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie” czapkowanie absolwentów studiów licencjackich i artykuły: „Rozmowa terapeutyczna z osobą przewlekle chorą”, „Położna Podstawowej Opieki Zdrowotnej”, „Opieka nad chorym ze stymulatorem serca”, czy „Mobbing w miejscu pracy”. Oczywiście to nie wszystko, po więcej informacji ze strony, jak również z biuletynu wejdźcie na stronę Izby w Krośnie.
 

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Lesznie
www.oipipleszno.pl


Izba działa na terenie powiatów gostyńskiego, leszczyńskiego, kościańskiego, rawickiego i wolsztyńskiego. Przewodniczącą jest pani Maria Machowiak, a zatrudnionych jest około 2000 pielęgniarek i położnych.


Na stronie mamy do wyboru w menu: „Informacje ogólne”, „Uchwały”, „Akty prawne”, „Kształcenie”, „Ważne sprawy”- w nich min. opinie konsultantów, tu na uwagę zasługuje np. stanowisko w sprawie wykonywania zawodu pielęgniarki przez absolwentki liceów medycznych, wnioski, komunikaty, „Ośrodek Informacyjno-Edukacyjny”,  „Struktura”, „Biuro”, „Składki”, „Kształcenie” „Pomoc socjalna”.


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Lublinie
www.oipip.lublin.pl/www/index.html


Działa na terenie powiatów: janowskiego, kraśnickiego, lubartowskiego, lubelskiego, łęczyńskiego, opolskiego, puławskiego, ryckiego, świdnickiego i włodawskiego. Przewodniczącą jest pani Monika Kowalska, a zatrudnionych pielęgniarek i położnych jest blisko 7000.
Na starcie strony między innymi fotoreportaż z prac nad budową nowej siedziby Izby.

 

W „Aktualnościach” liczne informacje o konferencjach, np. „Zakażenia szpitalne- lepiej zapobiegać, niż leczyć i rejestrować” –już 30 września, „PTP- Aktualności”, wszystko, co musimy wiedzieć o Samorządzie, prawie, dokumenty do pobrania. „Nasz głos” biuletyn Izby, niestety nie można pobrać pliku ze strony, a ostatnie wprowadzone okładki pochodzą z 2007 roku. Na uwagę zasługuje „Historia zawodu” o historii zawodu położnej, czy „Historia OIPIP”.
 

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łomży
www.oipip.lomza.pl


Działa na terenie powiatów: grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysoko-mazowieckiego, zambrowskiego. Przewodniczącą jest pani Urszula Szostak, zatrudnionych około 1500 pielęgniarek i położnych.


Już na starcie strony jest informacja, jakie informacje znajdziemy: „Przekazujemy Państwu podstawowe informacje dotyczące wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej, tj.:
            - informacje na temat wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej,
            - opinie prawne dotyczące naszych zawodów,
            - zagadnienia uznawania kwalifikacji zawodowych w krajach Unii Europejskiej
               i obywateli spoza Unii Europejskiej,
            - informacje bieżące”


Zgodnie z zapowiedzią: „Organy izby”, „Dane izby i kontakt”, „Aktualności” i „Aspekty prawne wykonywania zawodu”, „Opinie prawne i zalecenia konsultanta”, „Kształcenie podyplomowe”. Izba wydaje kwartalnik „Strzykawka”, niestety nie ma plików do pobrania na stronie, a ostatnie okładki i spisy treści pochodzą sprzed lat.


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Łodzi
www.oipp.lodz.pl


Blisko 13 000 pielęgniarek i położnych zatrudnionych na terenie działania Izby, powiaty: bełchatowski, brzeziński, kutnowski, łęczycki, łowicki, łódzki wschodni, opoczyński, pabianicki, pajęczański, piotrowski, radomszczański, rawski, skierniewicki, tomaszewski, wieluński i zgierski. Przewodniczącą jest pani Zofia Komorowska.
 

Co ciekawego na stronie?: w „Aktualnościach”  zaproszenie na konferencję z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego nt.; „Wielki wysiłek, wielka inicjatywa: inwestowanie w zdrowie psychiczne”, dalej Serce Łodzi- o uroczystościach związanych z chrztem dzwonu o nazwie „Serce Łodzi” właśnie, czy „100 lecie pielęgniarstwa w Polsce” relacja  z Konferencji, która odbyła się w Krakowie na początku czerwca.

 

W Menu można wybrać „Informacje o Samorządzie”, „Kalendarium”, „Okręgowa Izba w liczbach” i inne o działalności Samorządu łódzkiego. Mnie zainteresowały „Wzory zakresów czynności” i „Wzory dokumentacji”. W pierwszym dziale zakresy obowiązków pielęgniarki oddziałowej,  pielęgniarki stacjonarnej opieki, pielęgniarki epidemiologicznej, pielęgniarki środowiska wychowania i nauczania, położnej poradni ginekologiczno-położniczej oraz położnej rodzinnej.

 

W drugim dokumentacja pielęgniarki rodzinnej, położnej rodzinnej i pielęgniarki i położnej w opiece stacjonarnej. Dalej informacje dla pielęgniarek wyjeżdżających do Wielkiej Brytanii opracowane przez pielęgniarza Artura Sołtysiaka, stanowiska konsultantów krajowych, komunikaty- a w nich nadchodzące i byłe wydarzenia z terenu Izby i nie tylko. Do pobrania kolejne numery biuletynu Izby.

 

Ostatni numer jesienny, a w nim: relacja z konferencji Łódzkie Dni Pielęgniarstwa- Pielęgniarstwo bez granic”, która odbyła się w Łodzi w maju, rozstrzygnięcie konkursu „Pielęgniarstwo po godzinach, wpływ zawodu na nasze życie rodzinne, blaski i cienie”, zamieszczone zostały trzy nagrodzone prace- warto przeczytać. Artykuły o tematyce zawodowej: „Skóra noworodka niedojrzałego”, „Czy jesteś kowalem swojego zdrowia”, „Hałas, uszkodzenie słuchu, jakość życia” i inne, jak zawsze zachęcam do lektury izbowych biuletynów, bo znaleźć w nich można prawdziwe perełki.


Nowosądecka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
www.bip.noipip.iap.pl/8710/8710


Przewodniczącą jest pani Bożena Hudzik, liczba zatrudnionych pielęgniarek i położnych to ponad 2000, a obszar działania powiaty nowosądecki (ziemski), nowosądecki (grodzki) i gorlicki.


Znajdziemy tu między innymi biuletyn Izby „Czas przemian”, niestety ostatni zamieszczony numer to wiosna 2011, ale znajdziemy w nim takie artykuły, jak: „Komunikacja z pacjentką i rodziną w sytuacji straty ciąży”, „Trudności w zapewnieniu opieki profilaktycznej nad dziećmi i młodzieżą”, czy „Standardy opieki okołoporodowej. Nowe wyzwania dla położnych”, które mimo upływu czasu są nadal aktualne.


Poza tym na stronie: o kształceniu podyplomowym, dane konsultantów w dziedzinach pielęgniarstwa wraz ze stanowiskami, inne informacje o działaniu Samorządu.

 

Źródło: strony internetowe izb
Autor: Katarzyna Trzpiel
Data dodania: 2011-10-03 15:02:26
Data modyfikacji: 2020-03-29 15:49:32
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.