szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Zaglądamy do Izb cd 7

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Warmii i Mazur z siedzibą w Olsztynie
www.oipip.olsztyn.pl


Teren działania Izby: powiat bartoszycki, działdowski, ełcki, gołdapski, giżycki, iławski, kętrzyński, lidzbarski, mrągowski, nidzicki, nowomiejski, olecki, olsztyński, ostródzki, piski, szczycieński, węgorzewski. Liczba zatrudnionych na terenie działania pielęgniarek i położnych to ponad 6 tysięcy. Przewodniczącą Izby jest pani Iwona Kacprzak.


A na stronie Izby znajdujemy: w menu głównym „Biuro” i informacje dotyczące pracowników biura, sprawowane funkcje, godziny przyjęć, terminy posiedzeń. W „Aktualnościach” trochę już „przeterminowana” informacja o Marszu różowej wstążki, który odbył się we wrześniu, w „Kształceniu” informacje o nadchodzących konferencjach –już 10 października w Olsztynie „Bezpieczna opieka pielęgniarska- Bezpieczny pacjent”, a 13-tego w Toruniu III sesja pielęgniarska „Interdyscyplinarna Opieka Pielęgniarska nad Pacjentami ze Schorzeniami Układu Nerwowego”. Wspomnienia ze  „Spotkania nestorek” i „XX lecia Samorządu” bogato ozdobione zdjęciami w menu pod tymi tytułami. Po więcej informacji (np. o kursach i szkoleniach) należy udać się osobiście na stronę olsztyńskiej Izby.


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Opolu
www.oipip.opole.pl


Działa na terenie powiatów: brzeskiego, głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, kluczborskiego, krapkowickiego, namysłowskiego, nyskiego, oleskiego, opolskiego, prudnickiego i strzeleckiego. Zatrudnionych w rejonie działania Izby jest blisko 3 tysiące pielęgniarek i położnych, a przewodniczącą jest pani Sabina Wiatkowska.


Na starcie strony podstawowe informacje o Samorządzie, zaproszenie na bezpłatne badania profilaktyczne TK klatki piersiowej wykonywane w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych oraz informacja o nadchodzącej konferencji „Pielęgniarstwo Kardiologiczne” pt. “ Elektrofizjologia. Elektroterapia. Wady zastawkowe”, która odbędzie się w dniach 25-26 listopada, w Warszawie. Po więcej informacji dotyczących konferencji wchodzimy do  działu „Szkolenia”, już wkrótce, 20 października w Opolu "Pielęgniarstwo onkologiczne - problemy i wyzwania", a 19-ego w Łodzi "Ewaluacja kształcenia pielęgniarek i położnych w Polsce” – po szczegóły dotyczące tych i innych konferencji trzeba zajrzeć na stronę.

 

Poza informacjami dotyczącymi „Komisji problemowych”, „Struktury organizacyjnej” na stronie znajdujemy „Biuletyn OIPIP” wydawany w formie dwumiesięcznika, ostatni zamieszczony numer to sierpień-wrzesień 2011, a w nim: o wyborach samorządowych, relacja z obchodów XX lecia Samorządu, sylwetki osób wyróżnionych odznaką za zasługi dla Samorządu Pielęgniarek i Położnych, historia powstania Samorządu na terenach ziemi opolskiej, artykuł „Pielęgniarstwo wczoraj i dziś. 100 lat to dużo, czy mało”, „Poród rodzinny w domu”, a także o prawach pacjenta i szczególnie ciekawe „Praktyki zawodowe z punktu widzenia studentów Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu- warto przeczytać, jak odpowiadali na pytania ankietowani przyszli pielęgniarze i pielęgniarze.


Więcej można przeczytać w pozostałych działach, jak choćby w „Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie” stanowiska min. w sprawach symboliki i ceremonii pielęgniarskich, czy w sprawie używania fałszywych leków.


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Ostrołęce
www.oipip.ostroleka.pl


Działa na terenie powiatów: makowskiego, ostrołęckiego, ostrowskiego, przasnyskiego i wyszkowskiego. Na terenie działania Izby pracuje około 2.500 pielęgniarek i położnych, a przewodniczącą jest pani Iwona Maria Kluczek.


Strona wita nas życzeniami z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej…, dalej są przedstawieni pracownicy Izby, funkcje oraz godziny pracy. W „Aktualnościach”  wydarzenia wrześniowe. W „Wydawnictwach” „Biuletyn Samorządowy”, niestety wprowadzone są tylko numery z poprzednich lat, „Biuletyn Informacyjny Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych” ostatnim numerem kwartalnika jest nr 1/2010. Z wciąż aktualnych artykułów można przeczytać „ Proces pielęgnowania jako metoda pracy i dokumentowania opieki pielęgniarskiej”, czy opinie prawne i opinie konsultantów.  Jak na całej stronie, również w kształceniu podyplomowych nie uaktualnione informacje…


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Pile
www.oipip.kadan.pl


Teren działania to powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, Pilecki, wałecki, wągrowiecki i złotowski. Pracujących pielęgniarek i położnych 2.500, zarejestrowanych 3051, a przewodniczącym jest pan Tomasz Baran.


Na starcie strony informacja o bezpłatnych szkoleniach dla właścicieli i pracowników małych i mikro przedsiębiorstw, w szczególności pielęgniarek zatrudnionych na umowy cywilno-prawne. Szkolenie rozpoczęło się 4 października, ale być może dla chętnych są jeszcze jakieś miejsca. Dalej aktualności z Izby ilustrowane zdjęciami. W menu głównym: „Członkowie organów OIPIP” „who is who”, w „Aktualnościach” liczne stanowiska, min. PTP, to, co już było w „Kalendarium”, dalej „Akty prawne”, „Opinie prawne” i „Opinie konsultantów”.


Do wyboru aż dwa wydawnictwa do pobrania: „Informator medyczny 2011” i „Biuletyn informacyjny” z maja 2011, w którym znajdziemy: informacje samorządowe (stanowiska i uchwały), artykuł „Antykoncepcja naszych pra- pra- prababć” zaczynający się ciekawie „Tampon z odchodów krokodyla lub słonia, zamiast tabletki antykoncepcyjnej? Futerał na penisa zamiast prezerwatywy?”- po resztę wejdźcie na stronę


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych Regionu Płockiego
www.oipip.plocknet.pl


Teren działania –powiat gostyński, płocki i sierpecki. Zatrudnionych na terenie pielęgniarek i położnych ponad 2 tysiące, a przewodnicząca jest pani Mariola Głowacka.


Na dzień dobry „Z ostatniej chwili”, a tu „Wtorkowy njusleter”, zaproszenie na kurs specjalistyczny „Terapia bólu ostrego u dorosłych”, konferencję „Promocja zdrowia, profilaktyka i opieka w chorobach przewlekłych na poziomie POZ” (Wrocław, 4-5 listopada), warsztaty „Zdrowe żywienie w cukrzycy typu 2” (Warszawa, 7 października).


W menu głównym min. „O nas”, „Praca biura”, „Uchwały”, „Prawo”, „Szkolenia”, „Kwalifikacje w Unii”. Z ciekawych informacji znajdziemy (po prawej stronie) „Standard kwalifikacji zawodowych dla zawodu pielęgniarka”
 

Źródło: strony internetowe izb
Autor: Katarzyna Trzpiel
Data dodania: 2011-10-09 18:57:15
Data modyfikacji: 2020-04-02 05:32:07
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.