szukaj
Materiały filmowe Zobacz więcej
DSC_2085

DSC_2085

Data: 10.01.2011

W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj

Zaglądamy do izb- ostatni już raz

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu
www.oipi-poznan.pl


Izba działa na terenie powiatów: gnieźnieńskiego, grodziskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, poznańskiego, szamotulskiego, średzkiego. Przewodniczącą jest pani Eleonora Kamińska, zatrudnionych na terenie działania Izby jest ponad 12 tysięcy pielęgniarek i położnych.


Po wejściu na stronę czeka nas powitanie oraz link do „Delegatów na VI Okręgowy Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy” oraz „Jak załatwić sprawę”- tu wszystkie potrzebne informacje, do kogo się udać, z jakim problemem, również podane druki dokumentów, czy rozporządzenia i regulaminy.

 

W menu do wyboru: „Aktualności”, w których znajdziemy terminy posiedzeń i spotkań zespołów pielęgniarek i położnych oraz komunikat Duszpasterstwa Służby Zdrowia z okazji nadchodzącego dnia patrona, św. Łukasza, informacja prasowa z europejskiej debaty środowisk pielęgniarskich i polityków nt. „Działania na rzecz wysoko wykwalifikowanego personelu opieki zdrowotnej”.

 

Dobrze prezentuje się „Konsultanci i opinie” jest tu lista konsultantów krajowych i wojewódzkich, oraz stanowiska pogrupowane według dziedzin. W „Konferencjach” liczne, uaktualnione informacje o zbliżających się konferencjach, zjazdach i spotkaniach zawodowych, w „Biuletynie” do pobrania dwumiesięcznik wydawany przez Izbę, ostatni zamieszczony numer to lipiec-sierpień 2011,a w nim: relacje z obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej w Gnieźnie oraz z konferencji 100-lecie Pielęgniarstwa w Polsce. Referat z konferencji „Czynniki chroniące przed wypaleniem zawodowym”, w Prawie o nowych aktach prawnych regulujących rejestrowanie i prowadzenie praktyki. Na zakończenie „Pielęgniarki i położne Szpitala we Wrześni” w obiektywie.
 

Podkarpacka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych
www.oipip-przeworsk.pu.pl


Teren działania to powiaty: jarosławski, lubaczowski, przemyski, przeworski, zatrudnionych pielęgniarek i położnych jest blisko 3 tysiące, a przewodniczącym jest pan Jan Kopczyk.


Na stronie ikonki prowadzące do poszczególnych działów: Biuro, Struktura organizacyjna, Przedmiot działalności, Status prawny, Zasady funkcjonowania, Archiwa, Przydatne linki, Kontakt i Biuletyn Informacji Publicznej. Brakuje informacji o szkoleniach, konferencjach i codziennym życiu Izby.


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Radomiu
www.orpip.radom.pl/page.php?46


Teren działania Izby to powiat białobrzeski, grójecki, kozienicki, radomski, radomski grodzki, radomski ziemski, szydłowiecki i zwoleński. Liczba zatrudnionych 3 500 pielęgniarek i położnych, zaś przewodniczącą jest pani Mariola Łodzińska.


Na stronie głównej powitanie i godziny pracy biura, a także aktualności- Marsz Różowej Wstążki, zaproszenie do lektury nowego numeru biuletynu „Wokół czepka” z lipca- sierpnia 2011, a  w nim: Wokół Samorządu, między innymi sprawozdanie z V kadencji, informacje prawne, artykuł „Rozpoznanie i leczenie zakrzepicy żylnej”, „Jakość w usługach medycznych”. W menu głównym do wyboru różne kategorie: Akty prawne, Biuro, Samorząd, Szkolenia i konferencje (niestety nieaktualne informacje o byłych zdarzeniach).


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie
www.oipip.rzeszow.pl


To blisko 8 tysięcy zatrudnionych pielęgniarek i położnych, przewodniczącą jest pani Izabela Kowalska, a teren działania to powiaty dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, niziński, ropczycko-sędziszewski, rzeszowski, stalowo-wolski, strzyżowski i tarnobrzeski.
Na stronie: informacja o zwołaniu VI Okręgowego Zjazdu Sprawozdawczo-wyborczego, przypomnienie o obowiązku aktualizacji danych, adres, adresy mailowe i telefony do Izby. Sporo informacji o nadchodzących konferencjach w zakładce: „Konferencje, szkolenia”, warte przeczytania liczne opinie konsultantów.


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Siedlcach
www.oipip.siedlce.ikk.pl/index.html


Działa na terenie powiatów: łukowskiego, łosicki, miński, siedlecki, sokołowski i węgrowski. Przewodniczącą jest pani Halina Głuchowska, a na terenie Izby pracuje około 3 tysiące pielęgniarek i położnych.


Na stronie głównej informacja o terminie VI Okręgowego Zjazdu Wyborczego, I Międzynarodowym Kongresie Położnych, Konkursie fotograficznym „Zawód pielęgniarki i położnej –najlepszy wybór, profesjonalizm i zaufanie” (termin konkursu upłynął 30 września, ale brak jest informacji o zwycięzcy). Dalej, w menu głównym do wyboru: O Radzie, Z prac Rady, Z prac Prezydium, Komisje problemowe i inne, niektóre z kategorii „w budowie”, czyli brak informacji.


Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Sieradzu
Brak aktualnej strony.


Przewodniczącą jest pani Anna Kulesza, teren działania: powiat laski, poddębicki, sieradzki, wieruszowski i zduńsko-wolski. Zatrudnionych pielęgniarek i położnych około 2 tysiące.

 

 

Źródło: strony internetowe izb
Autor: Katarzyna Trzpiel
Data dodania: 2011-10-15 22:40:55
Data modyfikacji: 2020-03-28 10:49:50
Oceń
  • Currently 1.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyślij znajomemu
Wyślij znajomemu
Wpisz adres e-mail osoby, do której chcesz wysłać informacje.

Informacja

Zaloguj się aby dodać komentarz.REKLAMA
 
 
ISSN 2083-7852
Projekt i realizacja
UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.