W najnowszym numerze
W najnowszym numerze
REKLAMA
szukaj
Strona głównaPomocSzukajModyfikuj profil

+  nursing.com.pl
|-+  Wirtualny Magazyn Pielęgniarki i Położnej
| |-+  Dyskusje
| | |-+  Studenckie życie
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Studenckie życie  (Przeczytany 5428 razy)
kasiat

Administrator
Sr. Member

« : Marzec 24, 2012, 21:36:16 »

Studenci pielęgniarstwa- powstał właśnie nowy dział "Studenckie życie" specjalnie dla Was. Piszcie do nas jakie jest to życie, czy studia przygotowują Was do zawodu, czy spełniają Wasze oczekiwania, czy może na studiach okazało się, że ten wybór nie był trafny... A może właśnie jest odwrotnie, może przekonaliście się, że to jest to?
Czekamy na was na nursingu Smiley

nurse15

Newbie
*

« Odpowiedz #1 : Marzec 25, 2012, 00:08:06 »

Według mnie studia nie do końca przygotowują nas do przyszłej pracy. Jeżeli odbywamy praktyki z opiekunem zgłębiamy zarówno wiedzę praktyczną i teoretyczną, możemy przedyskutować plany pielęgnacji pacjentów na oddziale, zastanowić się nad konkretnymi jednostkami chorobowymi. Po takich zajęciach jestem zazwyczaj bardzo zmęczona ale też zadowolona,że te kilka godzin nie zostało zmarnowane, mam coraz większą wiedzę i motywację. To właściwie jest jedyny plus. Jeżeli chodzi o minusy jest ich o wiele więcej. Po pierwsze praktyki, które odbywamy bez opiekuna są bezproduktywną stratą czasu. Studenci są traktowani jako osoby nic nie umiejące więc jesteśmy wykorzystywani do robienia toalet, karmienia pacjentów, zmiany pampersów, uzupełniania braków w gabinecie zabiegowym. A jeżeli wszystko powyższe zostało zrobione snujemy się bezsensownie po oddziale. Czasem zdarzy się,że któraś z pielęgniarek pracujących na oddziale w wolnej chwili opowie nam o którymś z pacjentów, sprzęcie, aparaturze (czymkolwiek związanym ściśle z pielęgniarstwem) a gdy sami o coś pytamy zazwyczaj słyszymy,że pani pielęgniarka nie zna odpowiedzi albo ,,tylko tak nie róbcie na dyplomie". W takim razie nie rozumiem po co mi dyplom, skoro i tak w przyszłej pracy będę robiła wszystko inaczej. Kolejnym minusem jest fakt,że na mojej uczelni studenci pielęgniarstwa są traktowani jak podrzędny gatunek. Wykładowcy są niekompetentni i często po prostu nie przychodzą na wykłady. Niekiedy zdarza się,że wykładowca czyta cały wykład ze slajdów i często nie do końca wie o czym mówi, o czym świadczy fakt,że nie potrafi poprawnie wymówić stosowanych zwrotów i nazw.

Bardzo chciałabym w przyszłości wykonywać ten zawód profesjonalnie ale ubolewam nad tym w jaki sposób wyglądają studia pielęgniarskie. Mam wielką nadzieję,że na przestrzeni kilku najbliższych lat sytuacja ta ulegnie zmianie a zawód pielęgniarki będzie postrzegany jako profesja dzięki kwalifikacjom i kompetencji osób, które go wykonują.

studentka II roku pielęgniarstwa

kasiat

Administrator
Sr. Member

« Odpowiedz #2 : Marzec 28, 2012, 21:40:08 »

Zgadzam się z Panią, że to, co się dzieje na uczelniach- opuszczanie zajęć przez wykładowców, czy praktyki bez opiekuna są stratą czasu i w ogóle nie powinny mieć miejsca.
Jeśli chodzi o oddział to pewnie sytuację rozwiązałoby wyznaczenie osoba do opieki nad studentami. Warto jednak domagać się od pielęgniarek, aby zechciały Państwu tłumaczyć co robią, pozwolić na wykonanie pewnych czynności, gdy jesteście na oddziale. W sytuacjach, gdy nie ma szans na współpracę z pielęgniarkami z oddziału moze warto wypracować sobie w grupie jakieś metody wspólnej pracy- opracowywanie materiału np. opisów przypadków itp, choćby z książek, czy pism dla pielęgniarek.
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2012, 21:42:21 wysłane przez kasiat » Zapisane

berta12

Newbie
*

« Odpowiedz #3 : Marzec 21, 2018, 15:15:43 »

nieraz to mi trochę tęskno za tym studenckim życie. Czlowiek wtedy nie miał żadnych problemów na głowie, nie to co teraz...

misi3k

Newbie
*

« Odpowiedz #4 : Marzec 27, 2018, 13:00:47 »

moim zdaniem każdy student powinien mieć takie naczynia w domu: https://sportportal.pl/garnki-venice-pearl-collection-marka-z-potencjalem-ktora-odpowiada-na-potrzeby-swoich-klientow/

milerkojak

Newbie
*

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 26, 2018, 14:03:18 »

nieraz to mi trochę tęskno za tym studenckim życie. Czlowiek wtedy nie miał żadnych problemów na głowie, nie to co teraz...
Śmieszne czasy to były na pewno. Fajnie się wspomina Smiley

Huubrt

Newbie
*

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 27, 2018, 19:38:34 »

Po części się z wami zgodzę - na studiach było mniej problemów, ale jednak wydaje mi się że trochę się idealizuje przeszłość :p W końcu po każdym etapie tak było, nie? W liceum - gimnazjum to było łatwe, mało nauki, nie było matury, a teraz? Na studiach - matura? Kolokwium jest trudniejsze. Po studiach - studia? Kiedyś to było :p

Ale jednak zawsze był czas i chęci na imprezy i szaleństwa, teraz już niekoniecznie Cheesy

Glorie34

Newbie
*

« Odpowiedz #7 : Maj 09, 2018, 14:45:15 »

Tęsknie za studenckimi czasami gdy na głowie miałam jedynie naukę i imprezy. Dorosłe życie już nie jest tak łatwe.

______

dobry adwokat wrocław

maner

Newbie
*

« Odpowiedz #8 : Maj 15, 2018, 15:04:29 »

hah nie da się ukryć! poza tym jakie wspaniałe możliwości były, teraz jeszcze dodatkowo można wyjeżdżać na takie https://www.campamerica.pl campy, to jest dopiero fantastyczna sprawa, kto nie korzysta niech żałuje bo lepszego sposoby na zapracowanie sobie na wakacje i zwiedzanie to ja naprawdę nie znam Smiley

Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »
Skocz do: